در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۴۶۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴

اعزام طلاب قم به مناطق زلزله‌زده غرب کشور

خرداد: پس از پیام روز یکشنبه آیت‎الله اعرافی نسبت به حضور گسترده طلاب در مناطق زلزله زده، به همت مرکز مدیریت حوزه‎های علمیه و مجمع تقریب مذاهب اسلامی از روز گذشته تا کنون ۸ اتوبوس حامل طلاب داوطلب به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شده است.

به گزارش خرداد از ایسنا، حجت‎‏الاسلام والمسلمین برقعی امروز در مراسم اعزام جمعی از طلاب به مناطق زلزله زده کرمانشاه از دفتر آیت‌الله اراکی، با جهادی خواندن این حرکت، گفت: این برنامه جهادی با حضور گسترده طلاب انجام شده است و تا کنون ده‎ها طلاب از قم و استان‎های دیگر به کرمانشاه اعزام شدند.

وی افزود: این حرکت از دو حیث دارای اهمیت است؛ نخست آنکه این حرکت، یک حرکت کاملا انسانی است و نجات و امداد و کمک و یاری به هم نوع و هم دین است که در جای خود باید به آن پرداخت.

وی تصریح کرد: روی دیگر این حرکت، ارایه دقیق و شفاف از چهره واقعی طلاب و حوزه در جامعه است، زیرا امروزه رسانه‎های معاند به هر نحو سعی می‎کنند که روحانیت را از مردم جدا کنند.


مسئول دفتر نشر آثار آیت‎الله اراکی بیان کرد: هدف از اعزام تعدادی از طلاب و روحانیون به مناطق زلزله زده حضور طلاب با لباس و یا بدون لباس به عنوان همدردی است.

وی افزود: گروه‏های بسیاری برای امداد و نجات به مناطق آسیب دیده اعزام شده‌اند و شاید فرصتی برای امداد و نجات پیش نیاید ولی بیشترین کمکی که طلاب می‎توانند به مردم داشته باشند، حضور در کنار آنها و کمک مجدانه و دلسوزانه و حس همدردی و شراکت در غم آنها است.

برقعی بیان کرد: طلاب باید در کنار امداد رسانی، فعالیت روحی و روانی انجام دهند؛ یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد آن است که باید در این شرایط، با مردم مصیبت زده همدردی کنیم. کسانی که داغ دیده و مصیبت دیده هستند نیازی به نصیحت ندارد؛ در این لحظات کاری که باید انجام داد همراهی و همدردی است.

استاد حوزه بیان کرد: یکی از نکات بسیار مهم آن است که برخی از مردم ممکن است که روحانیون را به عنوان نماد حاکمیت بینند و به واسطه مشکلاتی که وجود دارد مباحثی را مطرح کنند ولی طلاب باید با حفظ خونسردی و رعایت حال افراد با آنها همراه شده و نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کنند تا چهره واقعی حوزه و طلاب که متاسفانه مظلوم واقع شده است و رسانه های بیگانه و معاند همیشه سعی در تخریب آن دارند برای مردم مشخص شود.

در این مراسم طی دو کارگاه عملی، دو تن از کارشناسان مباحث فقهی و امداد و نجات به ارایه آموزش‎هایی پیرامون نحوه نجات جان مصدمان و همچنین احکام غسل و کفن و دفن و... پرداختند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه