در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۴۶۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷

روسیه: آمریکا فقط تظاهر به جنگ با داعش می‌کند +تصویر

خرداد: وزارت دفاع روسیه، امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، آمریکا برای یگان‌های داعش در سوریه پوششی واقعی فراهم می‌کند و تنها تظاهر می‌کند که با تروریسم در خاورمیانه می‌جنگد.

به گزارش خرداد از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروی هوایی آمریکا تلاش کرده تا از حمله روسیه به شبه‌نظامیان داعش در اطراف شهر بوکمال سوریه جلوگیری کند.

این وزارتخانه افزود: این واقعیت‌ها مدارکی قطعی هستند که ثابت می‌کنند در حالی که آمریکا تظاهر می‌کند به نفع جامعه جهانی در مبارزه‌ جدی با تروریسم بین‌المللی است، در واقع برای یگان‌های داعش پوشش فراهم می‌کند تا منافع خود در خاورمیانه را تامین کند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های آمریکایی به دنبال این هستند که مانع حملات هوایی روسیه به داعش در شهر "بوکمال" واقع در شرق سوریه شوند.

این وزارتخانه همچنین افزود، این حقایق، دلایل قانع‌ کننده‌ای هستند که ثابت می‌کنند آمریکا در مقابل جامعه جهانی تظاهر به جنگ علیه تروریسم بین‌المللی می‌کند.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد، فرماندهی نیروهای روسیه در سوریه دو بار به ائتلاف بین‌لمللی ضد داعش پیشنهاد کرد که عملیات مشترکی برای نابودی داعش در ساحل شرقی رود فرات انجام دهند اما آمریکایی‌ها به طور قطع حمله علیه داعش را به بهانه اینکه آن‌ها درصدد تحویل خودشان هستند، رد کردند.

طبق این بیانیه‌، جنگنده‌های ائتلاف سعی کردند در عملیات نیروی هوایی روسیه در آسمان بوکمال تشویش ایجاد کنند تا خروج امن افراد مسلح داعش را تامین کنند.

در این بیانیه آمده است، جنگنده‌های ائتلاف وارد حریم هوایی منطقه اطراف بوکمال تا شعاع ۱۵ کیلومتری شدند تا مانع از عملیات جنگنده‌های روس شوند و این نقض توافق قبلی بین نظامیان روس و فرماندهی ائتلاف در پایگاه العدید قطر در زمینه منع پروازهای ائتلاف در این مناطق است.

وزارت دفاع روسیه مجموعه تصاویری را منتشر کرد که تحرک داعش در جریان خروج از شهر بوکمال را نشان می‌دهند. به نظر می‌رسد کاروان تروریست‌ها به سمت مرزهای عراق و سوریه در حرکت است. نظامیان روس می‌گویند، ائتلاف ضد داعش بمباران مقرهای داعش را رد کرد و در توجیه آن گفت، تروریست‌هایی که خودشان را تسلیم کرده‌اند تحت حمایت توافقنامه ژنو خواهند بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه