در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۴۸۸۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱

توصیه محققان به کسانی که دنبال کاهش وزن هستند

خرداد: تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ورزش کردن به تنهایی نمی‌تواند موجب کاهش وزن افراد شود و برای کاهش وزن باید در کنار ورزش رژیم غذایی مناسبی در پیش گرفته شود.

به گزارش خرداد به نقل از تسنیم، یافته‌های محققان نشان می‌دهد که برای کاهش وزن ورزش به تنهایی جوابگو نیست.

بر اساس گزارش siencedailynews، تحقیقات گروهی از محققان انگلیسی نشان می‌دهد که نداشتن رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش کردن می‌تواند اثر مفید تحرک بدنی را خنثی کند.

به گفته این محققان، این مسئله حداقل درباره زنان به طور کلی صادق است چرا که نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که زنانی که در هفته سه روز را به ورزش می‌پردازند اما رژیم غذایی آنها همچنان به شکل قبل است موفق به کاستن از وزن خود نمی‌شوند.


محققان در این بررسی، تعدادی از زنان را به دو گروه تقسیم کردند؛ گروه اول شامل 34 زن 18 تا 32 ساله بود که از آنها خواسته شد به مدت 4 هفته و  هر هفته 3 روز ورزش کنند و گروه دوم شامل 36 زن در رده سنی مشابه بودند که از آنها خواسته شد به مدت 8 هفته و هر هفته سه روز ورزش کنند.

نکته قابل توجه در این بین عدم کاهش وزن در میان زنان هر دو گروه بود البته ورزش موجب افزایش حجم عضلانی در برخی از این زنان شده بود.

نتایج این بررسی نشان می‌دهد که ورزش کردن به تنهایی نمی‌تواند موجب کاهش وزن افراد شود و برای کاهش وزن باید در کنار ورزش رژیم غذایی مناسبی در پیش گرفته شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه