بی‎سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی‎توانند بخوانند و بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی‎توانند بیاموزند، آموخته‎های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.    «الوین تافلر»

      جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۵۰۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶

چند قیمتی بودن یک کالا شایسته نظام نیست

خرداد: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه اگر دولتی نتواند حداقل های زندگی را تامین کند نمی تواند ادعای توانمند بودن داشته باشد، گفت: چند قیمتی بودن یک کالا شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش خرداد از ایسنا، محمدعلی اسفنانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: از مهمترین وظایف حاکمیت نسبت به مردم، تامین حداقل های زندگی است و اگر دولتی نتواند این حداقل ها را تامین کند نمی تواند ادعای توانمند بودن داشته باشد؛ اینکه در یک خیابان یک کالا چند قیمت داشته باشد شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: وظیفه دشواری داریم، ادعای حل کردن تمام این گرفتاری‌ها و معضلات، بسیار سخت است، اما تلاش در این راستا و کسب توفیقات ارزشمند است. یکی از دلایل مهمی که جامعه به سمتی می رود که بر مسایل معیشتی مردم نظارت کند، به کم رنگ شدن ارزش های دینی باز می گردد. یکی از مهمترین علل نقایص در جامعه، نبود نظارت است. اگر مجموعه های مربوطه بحث نظارتی را تقویت کنند شاید کمتر مجبور شویم برخورد نظارتی کنیم.

اسفنانی بیان کرد: گاهی یک تفکری در جامعه حاکم می شود که می گویند اگر جرم و جنایت یا اختلافات حقوقی زیاد است، ایراد ندارد زیرا دستگاه قضا یا تعزیرات برای همین تاسیس شده است. مگر تا چه زمانی می شود دستگیر و محاکمه کرد؟ اگر سازمان های مسوول وظایف خود را به درستی انجام دهند، ما کمتر شاهد جرم و تخلف خواهیم بود.

برچسب ها: چند قیمتی ، کالا ، نظام
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه