بی‎سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی‎توانند بخوانند و بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی‎توانند بیاموزند، آموخته‎های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.    «الوین تافلر»

      جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۵۰۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵

طرح ترور نخست وزیر بریتانیا خنثی شد

خرداد: پلیس بریتانیا طرح ترور ترزا می، نخست وزیر این کشور را خنثی کرده است.

شبکه اسکای نیوز با اعلام این خبر به به نقل از منابع خود جزئیاتی از طرح ترور نخست وزیر بریتانیا را گزارش کرده است. بنا به این گزارش، پلیس بریتانیا موفق شده است طرح انفجار یک بمب دست ساز در نزدیکی دفتر ترزا می را خنثی کند. براساس این گزارش طراحان این نقشه تروریستی قصد داشتند پس از این انفجار با استفاده از هرج و مرج پدید آمده نخست وزیر بریتانیا را به قتل برسانند.

از سوی دیگر به گفته پلیس بریتانیا دو فردی که هفته گذشته در این کشور بازداشت شدند متهم به ارتکاب جرائم تروریستی شده اند و روز چهارشنبه در دادگاه حاضر خواهند شد.

در بیانیه پلیس بریتانیا تاریخ بازداشت این دو نفر روز ۲۸ نوامبر (هفتم آذر) ذکر شده است. هویت یکی از آنها نیمور ذکریا رحمان، ۲۰ ساله ساکن شمال لندن و فرد دیگر محمد عاقب عمران، ۲۱ ساله از جنوب شرقی بیرمنگهام اعلام شده است.

به گزارش برخی رسانه های بریتانیایی نیمور ذکریا رحمان متهم به برنامه ریزی برای بمب گذاری در نزدیکی دفتر ترزا می و حمله با چاقو به نخست وزیر بریتانیا شده است.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه از جلوگیری از ۹ حمله تروریستی در این کشور طی دوازده ماه گذشته خبر داده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه