در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۵۰۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴

درخواست آمریکا از اسرائیل برای خویشتن‌داری در قبال تصمیم ترامپ درباره قدس

خرداد:یک سند رسمی آمریکایی نشان می‌دهد که مقامات این کشور از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند تا از میزان استقبال نسبت به تصمیم واشنگتن مبنی بر انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس بکاهد و خویشتن دار باشد.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس سند وزارت خارجه آمریکا در تاریخ ۶ دسامبر، دیپلمات‌های آمریکایی در اراضی اشغالی ابلاغیه ای از سوی واشنگتن دریافت کردند که براساس آن آمریکا از رژیم صهیونیستی خواسته تا از شدت واکنش خود نسبت به تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارتش از تل‌آویو به قدس بکاهد.

بر اساس این سند مسئولان آمریکایی پیش بینی کردند که واکنش هایی در قبال این تصمیم در خاورمیانه و جهان نشان داده شود و این مسئله تاثیراتی بر هیئت های دیپلماتیک آمریکا در خارج از کشور خواهد گذاشت.

این سند که به سفارتخانه های آمریکا در لندن، پاریس، برلین، رم و بروکسل ارسال شده تاکید دارد که قدس همچنان محور مذاکرات در خصوص اوضاع نهایی میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها محسوب می‌شود و دو طرف باید میزان حاکمیت رژیم صهیونیستی بر قدس را طی مذاکرات مشخص کنند.

این سند همچنین تاکید دارد که دولت آمریکا اقدامات جسورانه‌ای در این خصوص اتخاذ می کند اما این اقدامات در صورتی که تلاش‌های مربوط به تحقق صلح در نهایت موفقیت آمیز باشد مطلوب خواهد بود.

سند دیگری که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده به تشکیل یک کارگروه داخلی اشاره دارد که مسئولیت پیگیری تحولات بین‌المللی بعد از تصمیم واشنگتن مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی را برعهده دارد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه