در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۵۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲

تیلرسون: تا عقب‌نشینی از اوکراین، تحریم‌های روسیه باقی است

خرداد: وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی در وین و در مقابل همتای روس خود تاکید کرد تحریم‌های آمریکا علیه مسکو تا عقب‌نشینی کامل روسیه از اوکراین پابرجا باقی می‌ماند.

به گزارش خرداد از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در وین گفت: ما هرگز اشغال روسیه و تلاش برای الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را نمی‌پذیریم. تحریم‌های روسیه تا زمانی که این کشور کنترل کامل این شبه جزیره را به اوکراین باز گرداند، ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در شرق اوکراین ما با شرکای اوکراینی خود در حفظ تحریم‌های روسیه تا خروج نیروهای این کشور از منطقه دنباس و اجرای تعهدات مینسک همراه هستیم.

وی همچنین در پاسخ به انتقادات از اقدام ترامپ در اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مدعی شد: رئیس جمهور آمریکا فقط یک واقعیت را به رسمیت شناخت!

تیلرسون افزود: آمریکا از راه‌حل دو کشوری حمایت می‌کند اگر هر دو  متمایل به آن باشند. وضعیت نهایی بیت‌المقدس برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها قابل بحث است. همه جهان خواهان آغاز روند صلح هستند و آمریکا همچنان اعتقاد دارد که فرصت باقی است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه