در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۵۵۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷

پاسخ داور وزنه‌برداری به ادعای بهداد سلیمی

خرداد:قهرمانی در دسته فوق‌سنگین از مسابقات جهانی ٢٠١٠ تا المپیک ٢٠١٢ می‌توانست بهداد سلیمی را به ورزشکاری ماندگار در دنیای وزنه‌برداری تبدیل کند اما آغاز بدشانسی‌های او که از المپیک ٢٠١٦ شروع شد و تا مسابقات جهانی ادامه داشت، بهداد را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرد.

به گزارش خرداد، شهروند در ادامه نوشت: در حالی ‌که نزدیک به یک ماه از پایان مسابقات جهانی وزنه‌برداری می‌گذرد اما اعتراض‌نکردن فدراسیون ایران به احتمال ناداوری در حق سلیمی واکنش‌هایی در پی داشته است.


واکنش تند بهداد به مخالفان
وقتی بهداد سلیمی در مسابقات جهانی وزنه‌برداری با چراغ قرمز هیأت ژوری در حرکت اول و سوم خود در بخش دوضرب روبه‌رو شد، بشدت از اعضای هیأت ژوری به‌ویژه جلود، رئیس عراقی آنها عصبانی شد. حتی کار به جایی رسید که این قهرمان ایرانی اعلام کرد به خاطر تکرار اتفاقات المپیک و ناداوری علیه او قصد دارد از وزنه‌برداری خداحافظی کند اما مدتی بعد از تصمیم خود پشیمان شد. علی مرادی که به دنبال بهبود رابطه فدراسیون ایران با فدراسیون جهانی بوده، اعلام کرد بعد از بازگشت به ایران به فدراسیون جهانی اعتراض می‌کند اما نه‌تنها این اتفاق رخ نداد بلکه برخی از اعضای فدراسیون به انتقاد از بهداد سلیمی پرداختند. وقتی رئیس کمیته داوران با تأیید تصمیم هیأت ژوری حرکت بهداد در بخش دو ضرب را خطا دانست، او به تندی از منوچهر رضاخانی انتقاد و اعلام کرد که اهمیتی به این صحبت‌ها نمی‌دهد چون ارزش پاسخ‌دادن ندارند. مصاحبه اخیر بهداد سلیمی با روزنامه و واکنش او به منتقدانش با استفاده از کلمه «کوته فکر» باعث شد وحید رشیدی، داور وزنه‌برداری به سلیمی پاسخ دهد.


جواب انتقادات را روی تخته بده
وحید رشیدی همان گزارشگر رادیو است که در حین گزارش وزنه‌زدن بهداد سلیمی اعلام کرد که حرکت بهداد خطا بوده، درباره آخرین صحبت‌های سلیمی به «شهروند» می‌گوید: «بهداد سلیمی بارها بحث ناداوری در مسابقات جهانی را مطرح کرده اما حقیقت این است که در مسابقه دو ضرب او هیچ ناداوری‌ای رخ نداد و حرکات بهداد خطا بود. حتی کمیته داوران هم این موضوع را تأیید کرد اما سلیمی همچنان روی موضع خود پافشاری می‌کند. تنها جواب من در واکنش سلیمی به منتقدان این است که او باید پاسخ منتقدان را روی تخته وزنه‌برداری بدهد نه در صفحات روزنامه‌ها. اغلب داوران وزنه‌برداری متفق‌القول هستند که هیچ ناداوری‌ای در حق او رخ نداده اما برخی از ترس خود حرف نمی‌زنند. ضمن این‌که اعتراض فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی هم نمی‌توانست تغییری در رأی صادره توسط هیأت ژوری داشته باشد.»

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه