در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۵۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴

حاتمیان: باور آیت‌الله هاشمی برایش از خانواده‌اش مهم‌تر بود

خرداد:یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته آیت‌الله هاشمی این بود که به نفع نظام و کشور از خانواده‌اش می‌گذشت. باوری که ایشان داشت برایش از خانواده‌اش بزرگ‌تر و مهم‌تر بود. ایشان همواره به باورهای اولیه‌اش پایبند بود.

به گزارش خرداد ،عبدالله حاتمیان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به مردم ایران و هم رزم‌های ایشان در دوران انقلاب و خانواده محترم‌شان و کسانی که آقای رفسنجانی را باور داشتند، تسلیت می‌گویم. ایشان از سال 1340 نقش فعالی در شکل‌گیری نطفه‌های انقلاب داشتند و پا به پای انقلاب آمدند تا انقلاب را به ثمر رساندند. در این اواخر نیز ایشان توانست انقلاب را با سکوت، تدبیر و تامل از بحران‌های زیادی عبور دهد. ایشان همواره همراه راستین رهبری بود. ایشان به باورهایی که همراه با رهبری در شکل‌گیری انقلاب داشتند، پایبند بود.

وی در ادامه گفت: آیت‌الله هاشمی همواره به باورهای اولیه‌اش پایبند بود. یکی از ویژگی‌های برجسته ایشان این بود که همواره به نفع نظام و کشور از خانواده‌اش می‌گذشت. علیرغم اینکه مکررا صحبت‌هایی در مورد فرزندان ایشان مطرح می‌شد، اما یک بار هم نشد که به عنوان فردی که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است از این قدرت و جایگاه برای حمایت از فرزندانش استفاده کند. باوری که ایشان داشت برایش از خانواده‌اش بزرگ‌تر و مهم‌تر بود. این یکی از ویژگی‌های برتری بود که در شخصیت ایشان وجود داشت.

حاتمیان خاطر نشان کرد: یکی از خدمت‌های خوبی که آقای هاشمی انجام داد، تاسیس دانشگاه آزاد بود. دانشگاه آزاد در ارتقای سطح فرهنگی و فکری مردم ایران تاثیر شگرفی داشت. اگر شما تعداد فارغ‌التحصیلان و افرادی که از دانشگاه آزاد مسئول شده‌اند را حساب کنید، قطعا کمتر از 50 درصد تحصیل کردگان در طول تاریخ انقلاب نیست. به خاطر تاثیرگذاری ایشان در این حوزه اگر امیر کبیر زمان نیز ایشان را بنامیم، کم گفته‌ایم.

این نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی، گفت: ایشان در دوران خدمتش در مقطعی از جریان مردمی فاصله گرفت، اما در هشت سال اخیرا انصافا در کنار مردم حضور داشت و دغدغه ایشان همواره جمهوری اسلامی راستین بود که برای آن تلاش کرده بود. ایشان توانست سال‌های دور از مردم بودن را با سال‌هایی که در کنار مردم حضور داشت جبران کند. من امروز جای خالی آقای هاشمی را زیاد احساس نمی‌کنم چرا که امروز فضای سیاسی کشور در دست کسانی است که مورد تایید ایشان بودند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه