در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۵۶۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷

آیا محمود خاوری به رای دادگاه اعتراض کرده است؟

خرداد: سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به پرونده خاوری گفت: تا امروز که اسم خاوری در لیست اینترپل بود، کشور کانادا در استرداد این فرد کاری انجام نداده است.

به گزارش اسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در بخشی از یکصد و بیست و سومین نشست خبری خود با اهالی رسانه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون تصریح کرد: این پرونده مسکوت و معلق نیست، بلکه در حال پیگیری است این پرونده دو متهم دارد که فردی هم مشکلات مالیاتی داشت، هم بدهی داشت. بدهی بانک مطابق طلب بانک به نام زده شد و در حال انتقال است و نسبت به مسائلی که این پول از کجا آمده و به کجا رفته و سایر مسائل هنوز منجر به صدور کیفرخواست نشده است.

خاوری هنوز به رای دادگاه اعتراض نکرده است

وی هم‌چنین در پاسخ به سوالی در مورد آخرین وضعیت پرونده خاوری و رایزنی ها برای بازگشت وی و یا اعتراضی از سوی او گفت: پیش از این رایزنی‌هایی صورت گرفته و ما بارها از کانال های مختلف اقدام کرده‌ایم تا ایشان را دستگیر کنند. از پلیس اینترپل خواسته‌ایم که کمک کند. بدنبال این هستیم که وی به کشور برگردد ولی هنوز نیامده است.

سخنگوی قوه قضاییه یاداور شد: هنوز وی  به رای دادگاه اعتراض نکرده و به دلیل این‌که در خارج از کشور است فرصت اعتراضش 20 روز نیست و  دو ماه است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا نام خاوری از لیست اینترپل خارج شده است؟ نیز گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم. اگر خارج شود قوه قضاییه و وزارت خارجه تلاش خود را می‌کنند. هنوز اموال هم شناسایی نشده است. ناگفته نماند که تا امروز که اسم خاوری در لیست اینترپل بود، کشور کانادا در استرداد این فرد کاری انجام نداده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه