در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۰۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲

باید رفراندوم برگزار شود تا مخالفین واقعی قانون اساسی مشخص شوند/ مجلس موضوع رفراندوم را پیگیری کند

خرداد:عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ضمن استقبال از سخنان رئیس جمهور درباره برگزاری رفراندوم گفت: این حرکت آقای روحانی بسیار ارزشمند است که برای اولین بار می تواند به تصمیم مسئولان در مواجهه با خواسته های مردم و همچنین توجه به اصول فراموش شده قانون اساسی، کمک کند.

به گزارش خرداد به نقل از برنا؛ «جلال جلالی‌زاده»، فعال سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، گفت: آقای روحانی با توجه به وضعیت کنونی جامعه و دم زدن مسئولان از رسیدگی به مطالبات مردم، توجه به اصل 59 قانون اساسی را راه کار برون رفت از مشکلات فعلی می داند و این تاثیر به‌سزایی در بازگرداندن اعتماد  مردم دارد.

او افزود: در اصل 59 گفته شده که در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. درخواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد. به نظر من، این راهی که رئیس جمهور باز کرده باید تداوم یابد. یکی از مشکلات ما دوگانگی است که مسئولین نظام را وا می‌دارد تا وظایف خود را به درستی انجام ندهند.

او با انتقاد از بی‌توجهی به قانون اساسی تصریح کرد: باید پرسید بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب، چرا یک بار از این اصل استفاده نشده است، زیرا این نقص ماست. امروز باتوجه به عدم پایبندی به قانون اساسی روحانی دست روی مسئله‌ای گذاشته که میتواند حلال مشکلات باشد.

جلالی‌زاده در پاسخ به این سوال که چگونه می‌شود رفراندوم برگزار کرد، گفت: آنهایی که با رای و آزادی بیان مردم مشکل دارند در مقابل هر تغییر و تحولی مقابله می کنند، قانون اساسی که جای خود دارد. افکار عمومی جامعه باید متوجه این نکته باشد که دقیقا چه کسانی مخالف قانون اساسی هستند و باید پرسید، سکوت یک جریان نسبت به عدم پایبندی دیگران به قانون اساسی به ویژه این اصل مهم چه معنایی دارد؟

او در پایان تاکید کرد: مجلس موضوع رفراندوم را پیگیری کند و در این باره دست به اقدامات عملی بزنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه