بی‎سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی‎توانند بخوانند و بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی‎توانند بیاموزند، آموخته‎های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.    «الوین تافلر»

      جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۶۰۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵

گفت‌وگوی موگرینی و تیلرسون درباره برجام

خرداد: مسئول عالی سیاست خارجی اروپا و وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست وزرای خارجه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در کویت دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا، «فدریکا موگرینی» مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار توییتی در حساب کاربری خود به دیدار با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست وزرای خارجه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در کویت اشاره کرد و نوشت: دیدار خوبی با وزیر خارجه آمریکا در کویت داشتم. در این دیدار درباره زمینه‌های مشترک همکاری در سوریه، کره‌شمالی و اجرای برجام گفت‌وگو کردیم.

نشست وزرای خارجه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش امروز –سه‌شنبه- در کویت و با سخنرانی وزیر خارجه این کشور برگزار شد.

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه، مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، وزیر خارجه آمریکا و «اینه ماری اریکسن سوریده» وزیر خارجه نروژ از جمله مقام‌های حاضر در این نشست بودند.

وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس با بیان اینکه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در شکست داعش و بازپس‌گیری ۹۸ درصد از مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی موفق بوده است، تاکید کرد که پایان عملیات نظامی علیه داعش به معنای پایان قطعی این گروه تروریستی نیست.

  تیلرسون همچنین گفت که بیش از سه میلیون نفر از کسانی که به دلیل تهاجم داعش مجبور به مهاجرت شده بودند، به خانه‌های خود بازگشتند. 

وزیر خارجه آمریکا بر ضرورت ساخت مناطقی که از سوی گروه تروریستی داعش تخریب شده‌اند نیز تاکید کرد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه