در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۰۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
رییس کانون انبوه‌سازان:

اراده‌ای برای خصوصی سازی در بخش مسکن وجود ندارد

خرداد: رییس کانون انبوه سازان با بیان اینکه در حال حاضر اعتقاد و اراده ای برای خصوصی سازی در بخش مسکن وجود ندارد، گفت: بانک ها برای نوسازی بافت فرسوده تسهیلات نمی دهند.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا، جمشید برزگر در اجلاس سراسری انبوه‌سازان ایران با تاکید بر اینکه اهداف مورد نظر در حوزه مسکن محقق نشده است، گفت: در سال های اخیر برنامه های مد نظر در حوزه مسکن به اجرا نرسید اما باید این مایه افتخار است که بخش مسکن در این شرایط همچنان پا برجا است و در شرایط رکود فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه وقوع زلزله رودبار و بم تلنگری  تلنگری برای مسئولان بود که به موضوع بافت فرسوده جدی تر ورود کنند، اظهار داشت : به دلیل اهمیت این موضوع، سازمان نظام مهندسی تشکیل شد و مشارکت بخش خصوصی در حوزه ساخت و ساز مسکن مورد توجه قرار گرفت.

برزگر با بیان اینکه تاکنون تصدی‌گری به بخش خصوصی به شکل واقعی رخ نداده است و مسئولان به بخش خصوصی اعتقاد ندارند، تاکید کرد:  هنوز در هیچ یک از تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها در فضای بهبود کسب و کار و قوانین مربوط به بخش مسکن از نقطه‌نظرات بخش خصوصی استفاده نمی‌کنند.

رئیس کانون انبوه‌سازان ادامه داد:  بخش خصوصی همواره به دنبال اصلاح قوانین مربوط به بخش مسکن است و  باید اذعان کرد هنوز شرکت‌های توسعه‌ای را توسعه نداده‌ایم.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان ایران با اشاره به بازآفرینی شهری که چندی پیش توسط رئیس جمهور کلید آن زده شد، گفت: آیا با نرخ سود 20 درصد می‌توانیم به بازسازی بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری امیدوار باشیم. این موضوع باید از بانک‌ها پرسیده شود که چرا تاکنون ریالی در این خصوص به بخش مسکن و بخش خصوصی داده نشده است.

برزگر با تأکید بر اینکه آیا با این سیاست‌ها می‌توان بافت‌های فرسوده را بازسازی کرد، گفت: با شعار نمی‌توانیم به اصلاح و بازسازی بافت فرسوده اقدام کنیم.رشد 100درصدی انشعابات آب و برق قطعاً بر قیمت تمام شده مسکن تأثیر خواهد گذاشت، بنابراین باید گفت نیاز به یک متولی مشخص است برای اینکه چه کسی باید هزینه‌های سربار مسکن را تأمین کند.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان ایران خاطرنشان کرد: برای بهبود فضای کسب و کار و صنعت ساختمان باید مشکلات و گره‌ها را از سر راه این حوزه برداریم تا بتوانیم این سیاست‌های اخیر وزارت راه و شهرسازی و صحبت‌های رئیس جمهور برای بازسازی بافت‌های فرسوده را تحقق بخشیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه