در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۲۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
کارشناس کشتی:

نتایج کشتی فرنگی در آسیا ضعیف بود

مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران گفت: با توجه به قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا در سال گذشته، عنوان پنجمی امسال، نتیجه ضعیفی بود.
خرداد:مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران گفت: با توجه به قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا در سال گذشته، عنوان پنجمی امسال، نتیجه ضعیفی بود.

به گزارش خرداد ،«ایرج اسفندیاری فر» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رقابت ها انتظار بیشتری از فرنگی کاران تیم ملی می رفت که نتیجه بهتری بگیرند، چرا که کم تجربه نبودند.
وی اظهار داشت: به هر حال کادر فنی باید ارزیابی خود را از این مسابقات اعلام کند، چرا که رقابت ها را از نزدیک رصد کردند و باید در مورد نتایج تیم ملی جوابگو باشند.
سرمربی اسبق تیم کشتی فرنگی جوانان ایران با تاکید بر اینکه تیم اعزامی ایران به رقابت های قهرمانی آسیا از ظرفیت بیشتر و بهتری برخوردار است، گفت: با برطرف شدن برخی نقاط ضعف و تمرینات بیشتر نتایج در آینده بهتر خواهد بود.
وی با اشاره به توسعه کشتی و سرمایه گذاری کشورهای مختلف در این رشته تصریح کرد: این رشته دیگر محدود به چند کشور نیست و همه کشورها از جمله ژاپن و چین نیز سرمایه گذاری کرده اند و از سوی دیگر کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق چون قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان نیز خوب کار می کنند و البته در رقابت های قهرمانی آسیا چهره های شاخص کره جنوبی نبودند.
اسفندیاری فر بیان داشت: به طور حتم رقابت های کشتی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به مراتب سخت تر و سنگین تر از مسابقات قهرمانی آسیا است و تیم ها با تمام توان و قدرت خود حضور خواهند یافت و برای موفقیت کادر فنی باید از هم اکنون برنامه ریزی دقیق تر و بهتری داشته باشند تا بتوانیم به نتایج دلخواه دست یابیم.
این مربی سازنده اندیمشکی تا بیان اینکه ظرفیت و استعدادهای حال حاضر کشتی فرنگی ایران از شرایط خوبی برخوردار است گفت: به نظر می رسد از لحاظ روحی و روانی باید روی ملی پوشان بیشتر کار شود تا به نتایج مد نظر به خصوص در بازی های آسیایی دست یابند و از سوی دیگر کادر فنی تلاش خود را دارد و امیدوارم بتوانیم با برنامه ریزی بهتر به آنچه که در شان کشتی ایران است دست پیدا کنیم.
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا هفته گذشته در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار شد و تیم ملی کشتی فرنگی ایران با سه مدال طلای حسین نوری در 87 کیلوگرم، سید مصطفی صالحی زاده در 97 کیلوگرم و بهنام مهدی زاده در 130 کیلوگرم، تک مدال نقره محمدعلی گرایی در 72 کیلوگرم و عنوان پنجمی شیرزاد بهشتی در وزن 60 کیلوگرم در جایگاه پنجم آسیا قرار گرفت.
در این دوره از رقابت ها، پنج کشتی گیر دیگر ایران در این رقابت ها شامل رضا خدری در 55 کیلوگرم، کرامت عبدولی در 63 کیلوگرم، محمد الیاسی در 67 کیلوگرم، مجید خلیلی در 72 کیلوگرم و یوسف قادریان در 82 کیلوگرم نیز با نمایشی ضعیف از دور رقابت ها کنار رفتند.
تیم های قرقیزستان، قزاقستان و ازبکستان در رده اول تا سوم این رقابت ها قرار گرفتند. 

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه