در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۲۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷

سفیر ترکیه: احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیمای جت بسیار ضعیف است

خرداد: سفیر ترکیه در تهران با ابراز تاسف نسبت به سقوط هواپیمای جت ترکیه ای در حوالی کوه های شهرکرد گفت: این هواپیما 11 سرنشین داشت که احتمال زنده ماندن آنها بسیار ضعیف است.

به گزارش خرداد ،رضا هاکان تکین یکشنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: به دنبال این حادثه ما به طرف ایرانی اعلام کردیم که آماده کمک رسانی بوده و مطلع هم هستیم که مقامات ایرانی در حال کشف محل دقیق حادثه و نزدیک شدن به آن هستند.
وی افزود: از نزدیک خبرها را پیگیری می کنیم و این هواپیما 11 سرنشین داشته و احتمالا همه آنان جان خود را از دست داده اند.
سفیر ترکیه در تهران بیان داشت: با توجه به اینکه این هواپیما از ارتفاع 37 هزار پایی و در یک منطقه کوهستانی سقوط کرده است، احتمال زنده ماندن سرنشینان آن کم است اما وقتی به محل حادثه نزدیک تر بشویم اطلاع دقیق تر در دسترس خواهد بود.
هاکان تکین با یادآوری سقوط هواپیمای شرکت آسمان در چند هفته اخیر گفت: با توجه به وضعیت این هواپیما که آن هم در یک منطقه کوهستانی سقوط کرده بود، 4-5 روز به طول انجامید تا امدادگران به محل حادثه نزدیک شوند و این امر درخصوص هواپیمای جت ترکیه هم اینگونه است.
سفیر ترکیه افزود: هنوز نمی شود گفت که دلیل سقوط هواپیما چه بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد در سریع ترین زمان امکان دسترسی به محل سقوط و سرنشینان این هواپیما وجود داشته باشد.
به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای شخصی ترکیه ای که از شارجه امارات عازم استانبول ترکیه بود، هنگام عبور از فضای کشور حدود ساعت 18 و 35 دقیقه روز یکشنبه (20اسفند ) اطراف منطقه جرجستان شهرکرد سقوط کرد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه