در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۳۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

فرودگاه محل استقرار نیروهای روس در سوریه هدف حمله پهپادها قرارگرفت

خرداد:دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد، یکشنبه شب گزارش کرد: فرودگاه نظامی «حمیمیم» در شهر «جبله» واقع در استان شمالی لاذقیه سوریه که محل استقرار نیروهای روسی است، هدف حملات هواپیمای بدون سرنشین ناشناس قرار گرفته است.

به گزارش خرداد ،پایگاه «عربی 21» به نقل از دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه گزارش داد: نیروهای روسی مستقر در این فرودگاه، حمله پهپاد را خنثی کردند.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حمله پهپادهای ناشناس را برعهده نگرفته است.
دو ماه پیش نیز پهپادهای ناشناس، فرودگاه حمیمیم را هدف حمله قرار داده بودند.
این دیده بان اعلام کرد که این فرودگاه در حال ساخت از سوی روسیه، قرار است به عنوان پایگاه نظامی مسکو مورد استفاده قرار گیرد.
این خبر پس از آن منتشر می شود که 15 اسفندماه گذشته، یک فروند هواپیمای ترابری نظامی آنتونوف 26 روسیه با 39 سرنشین هنگامی که 500 متر با زمین فاصله داشت و برای نشستن روی باند آماده می شد، از مسیر منحرف و پس از برخورد به زمین، منفجر شد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.
پایگاه هوایی حمیمیم در نزدیکی شهرکی به همین نام در چهار کیلومتری شهر 'جبله' و 19 کیلومتری جنوب شرق شهر لاذقیه در کنار دریای مدیترانه قرار دارد.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در اکتبر سال 2016 میلادی توافقنامه ای با دولت سوریه درباره حضور نیروهای روسی در پایگاه نظامی حمیمیم به مدت 50 سال با امکان تمدید آن به مدت 25 سال دیگر، امضا کرد.
روسیه در این پایگاه، جنگنده هایی از نوع 'سوخو 24 '، 'سوخو 34 ' و دو جنگنده 'سوخو 25 ' و هواپیماهای گشتی هوایی برای حمایت از جنگنده های 'سوخو30 ' و 'سوخو 35 اس' و همچنین هواپیماهای باری از نوع 'آنتونوف 124 ' و 'ایلیوشین 76 ' که نیاز به باندهای فرود به طول دستکم 2.8 کیلومتر دارند، مستقر کرده است.
در این پایگاه تعدادی بالگردهای جنگی مخصوص عملیات پشتیبانی نیز مستقر است و براساس آمارهای روسیه، از پایگاه حمیمیم به طور میانگین عملیات هوایی توسط هواپیماهای روسی روزانه بین 70 تا 100 پرواز است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه