در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۳۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹

تولید 630 واگن مترو برای تهران نهایی شد

خرداد: معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: با پیگیری های فراوان چند ماه گذشته و برگزاری جلسات متعدد موضوع تولید 630 واگن قطار شهری تهران نهایی، مناقصه برگزار و برنده نیز مشخص شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا محمد افشانی روز دوشنبه در حاشیه سی و سومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در جمع خبرنگاران افزود: به دلیل اینکه از سال 91 در خصوص تهیه و تولید واگن تا کنون فاصله ای داشتیم به ازای هر واگن 178 یورو کاهش قیمت داشتیم که نسبت به گذشته کاهش خوبی را شاهد بودیم که در مجموع 112 میلیون یورو در این زمینه شاهد کاهش قیمت بودیم.
وی ادامه داد: هزینه ساخت این واگن ها بیش از 800 میلیون یورو است که به صورت فاینانس توسط چین و ایران به صورت مشترک ساخته می‌شود.
این مقام تاکید کرد :بعد از نهایی شدن این قراردادها جزئیات بیشتر در این خصوص بیان خواهد شد.
افشانی همچنین گفت: قرار شده است که تا انتهای خط تولید این واگن ها 50 درصد از آنها شامل تولیدات داخلی باشد.
معاون عمرانی وزیر کشور گفت: همچنین مجوز تولید 2000 واگن برای شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و اهواز نیز گرفته شده و مناقصات انجام شد .
وی تاکید کرد: امیدواریم از سال 99 این واگن ها وارد مدار شوند و امیدواریم که دولت در این زمینه کمک شایانی را به سیستم حمل و نقل داشته باشد.
افشانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و همینطور بافت های فرسوده در این زمینه نیز برنامه‌هایی در دست داریم.
افشانی اعلام کرد :نوسازی حمل و نقل عمومی اولویت با اتوبوس های شهری است که در حال حاضر 20 هزار اتوبوس فرسوده شهری در شهرها داریم.

** 48 هزار و 500 مینی بوس فرسوده است
وی ادامه داد: همچنین 48 هزار و 500 مینی بوس فرسوده داریم که کامیون‌ها و کشنده های درون شهری نیز که شامل 6 هزار دستگاه هستند جزء برنامه‌های نوسازی این ناوگان قراردارند.
ادامه دارد...

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه