در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۳۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷

فرهاد رهبر: یک استاد هم به خاطر گرایش سیاسی خاص اخراج نشده/ با اساتید مروّج سیاسی‌کاری یا مقابله با دین تعارف نداریم

خرداد:رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه با اساتیدی مروّج سیاسی‌کاری یا مقابله با دین رودربایستی و تعارف نداشته، می‌گوید: اگر بنا بر اخراج آن‌ها داشته باشم این اتفاق بلافاصله در کمیته انضباطی خواهد افتاد.

به گزارش خرداد ،فرهاد رهبر در گفت‌وگو با خانه ملت درخصوص قطع همکاری دانشگاه آزاد با تعدادی از اساتید، توضیح داد: با این اساتید که تعدادشان 2800 نفر است نه قطع رابطه شده و نه اخراج شده‌اند بلکه آن‌ها می‌توانند به صورت حق‌التدریس در ساعات غیرکاری خودشان در دانشگاه آزاد تدریس کنند؛ در حال حاضر از همه نوع گرایش سیاسی میان‌شان وجود دارد و نمی‌توان گفت لیست ارائه شده متعلق به یک گرایش سیاسی خاص است بنابراین طیفه وسیع سیاسی و عقیدتی را دربرمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه "ماده 21 قانون استخدام اعضای هیات علمی" می‌گوید هر عضو هیات علمی موظف است 40 ساعت به صورت تمام وقت در دانشگاه خودش تدریس کند، اظهارکرد: متاسفانه همان عضو هیات علمی با وجود این قانون از 16 هفته فقط 3هفته به سر کلاس رفته است چراکه در دانشگاه‌های دیگر نیمه وقت و حق‌التدریس فعال است؛ در حالی که نمی‌توان کلاس درس را با کمک دستیار اداره و به امید دستیار رها کرد.

یک نفر با اظهارنظرهایش شائبه سیاسی‌کاری را به جامعه القاء کرد

رهبر با تاکید بر اینکه حتی یک نفر به دلیل داشتن گرایش سیاسی خاص اخراج نشده است، ادامه داد: متاسفانه یک نفر با اظهارنظرهایش شائبه سیاسی کاری در این موضوع را به جامعه القاء کرده است که با این کار شأن استادی خود را هم رعایت نمی‌کند.

با اساتیدی شائبه ترویج مقابله با دین در کلاس‌های درس را دارند تعارف ندارم

وی همچنین تصریح کرد: با اساتیدی که شائبه سیاسی کاری یا شائبه ترویج مقابله با دین در کلاس‌های درس را دارند رودربایستی و تعارف نداشته و اگر بنا بر اخراج آن‌ها داشته باشم این اتفاق بلافاصله در کمیته انضباطی خواهد افتاد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: مفاهیم دانشگاه آزاد اسلامی مشخص است لذا اگر استادی بخواهد در کلاس درس برای جوانی که شاکله ذهنی آن نسبت به مسائل مذهبی به طور کامل شکل نگرفته است شبهه دینی ایجاد و مسائل دینی و مذهبی را به انتقاد بکشد با رفتار قهریه دانشگاه رو به رو خواهد شد؛ البته این استاد می‌تواند کرسی‌های آزاداندیشی برگزار کرده در کنار استاد دیگری هرگونه نقد و نظر دیگر خود را مطرح کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه