در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳

چهارشنبه سوری سازمان یافته

خرداد/حسین صفوی: یکی از جشن های ما ایرانیان که در غروب سه شنبه آخر سال برگزاری می شود جشن چهارشنبه سوری است که این جشن اولین جشن از مناسبت های نوروز محسوب می شود . اما مدیریت و کنترل جشن های ما همانند روزهای عزاداریمان است! 

بسیاری از شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی معاندین، مخالفین و دشمنان نظام در رابطه با هر چه باشکوه تر برگزار کردن این جشن فراخوان داده و به طور خاص سازمان منافقین(مجاهدین خلق) اصلی ترین تحرکات و نقش را در هماهنگی و تبلیغ برای کشاندن جوانان در سطح شهرها را دارد.
انجام مراسم های خطرناکی که نه تنها جشن و شادمانی را به همراه نداشته بلکه سبب عذاب و ناراحتی در بین خانواده ها و شهروندان می شود به بهترین شیوه می تواند توسط این سازمان هدایت شده و منجر به آتش سوزی در مناطق حساس، مراکز بسیج و مساجد و .... بشود. 
براستی اعلام كشف میزان زیادی از انواع مواد آتش بازی در تمام نقاط كشور نشان دهنده چیست؟‌ مسئولین کشور برای این روزها چه تدابیری اندیشیده اند؟ ما هر سال در این ایام بسیار هشدار داده ایم که همه جانبه بایستی در برابر موج احساساتی که با آن روبرو می شویم مقابله کنیم. متاسفانه با آنچه که این روزها در فضای مجازی و حقیقی قابل مشاهده است می توان نتیجه گرفت که مسئولین کشور در خواب غفلتند.

بحث فقط در تهران و کلان شهرهای بزرگ نیست بلکه حتی در سطح استانها هم مجبور هستیم دغدغه ها را از زبان منتصبین قوه قضاییه بشنویم.
بعنوان یک نمونه غلامرضا مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال ضمن تشکر از نیروی انتظامی استان در ایجاد امنیت در خصوص چهارشنبه سوری گفت :« خودروها و موتورسیکلت هایی که با حرکات نامتعارف, آلودگی صوتی, توزیع مواد آتش زا به منظور چهارشنبه سوری در سطح شهر اقدام کنند و یا فاقد پلاک باشند تا پایان تعطیلات نوروز توقیف خواهند شد.» آیا دغدغه کنونی خودروهای بی پلاک و آلودگی صوتی است؟ 

تجارب آشوب های دی ماه نشان داده است که علاج راه حل نیست بلکه باید پیشگیری نمود اما هنوز در این خصوص نیز غفلت شده و این چهارشنبه سوری هم به کام دشمنان نظام تمام خواهد شد.
چهارشنبه سوری که قرار است جشن مختصر و باستانی باشد توسط دشمنان مان تبدیل می شود به جنگ های خیابانی و آتش زدن اموال عمومی، حمله به بانکها و دهها اقدامی که تنها آرامش روانی و امنیت عمومی را به خطر انداخته و کشور را در مدار ناامنی قرار می دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه