در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۳۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
امیرآبادی:

سر استیضاح را بریدند

خرداد: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: ما باید برای مصالح ملی تصمیم بگیریم و نه جناحی و امروز هم قبل از استیضاح سر استیضاح را بریدند و متاسفیم که این اتفاق افتاده است.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا، احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز به عنوان نماینده موافق استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: یک بار آقای آخوندی را در همین مجلس استیضاح کردیم اما همکاران امیدی ما همراهی نکردند و استیضاح رای نیاورد. این بار هم پرچم‌دار این استیضاح نماینده‌های امیدی بودند اما متاسفانه تا آخر پای استیضاح نماندند.

وی ادامه داد: قرار بر این بود که برخی از دوستان به عنوان موافق استیضاح در صحن صحبت کنند اما متاسفانه عقب‌نشینی کردند و ما ماندیم و جلسه استیضاح.

نماینده مردم قم با بیان اینکه ما با صداقت تمام در استیضاح وزیر راه و شهرسازی آمدیم، اظهار داشت: سانحه هواپیمایی جان 66 نفر از هموطنان ما را گرفت و مردم را داغ‌دار کرد و مجلس باید رسیدگی و به این موضوع ورود کند.

امیرآبادی فراهانی افزود: ما باید برای مصالح ملی تصمیم بگیریم و نه جناحی و امروز هم قبل از استیضاح سر استیضاح را بریدند و متاسفیم که این اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه آقای آخوندی به بنده گفتند که شما قمی هستید چرا همشهری خودتان را استیضاح می‌‌کنید، تصریح کرد: این از زرنگی آقای آخوندی است که تا به اصفهانی‌ها می‌رسد، می‌گوید پدر من اصفهانی بوده و وقتی در مقابل آذری‌ها قرار می‌گیرد می‌گوید مادر بنده آذری بوده و به نمایندگان قم هم می‌گوید بنده بزرگ شده قم هستم اما این مسایل در جهت منافع ملی است و مهمتر از منافع قومیتی خواهد بود.

این نماینده اصولگرا با بیان اینکه آنچه که امروز در مجلس اتفاق می‌افتد به ضرر نمایندگان خواهد بود، خاطرنشان کرد: درست نیست که درباره سانحه کشتی بگوییم، مقصر ناخدا است؛ در سانحه قطار بگوییم، راهبر مقصر است و در سانحه هواپیمایی بگوییم قلب خلبان مشکل داشته و تقصیر کوه دنا است که در آنجا قرار گرفته است و هیچ تقصیری متوجه وزیر و سازمان هواپیمایی نیست.

نماینده مردم قم اضافه کرد: البته کسانی که استعفا می‌دهند در جای بهتری پست می‌گیرند و امروز پیامکی به نمایندگان مجلس ارسال شده است که به استیضاح وزیر راه و شهرسازی رای مخالف بدهید.

امیرآبادی با تاکید بر اینکه بنده مدارک بسیار مهمی از ناکارآمدی وزارت راه و شهرسازی دارم، ابراز داشت: آقای جابرانصاری نامه گردشکار به آقای آخوندی ارسال کرده است که تعدادی از آپارتمان به قضات داده شود آیا این درخواست قوه قضاییه بوده است که این آپارتمان‌ها به قضات داده شود؟ ما این موضوع را جویا شدیم و قوه قضاییه اعلام کرد شرافت قضات بیشتر از این آپارتمان‌ها است.

وی افزود: زمانی باید در سیستم گردشکار انجام شود که سازمانی از شما درخواستی داشته باشد آیا قوه قضاییه از شما درخواست آپارتمان کرده است. چرا آقای جابرانصاری این درخواست را به شما ارسال کرده و شما باید در این باره پاسخگو باشید.
برچسب ها: مجلس ، استیضاح ، دولت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه