در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۶۷۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰

آمریکا با حمله به سوریه، همسنگر تروریست ها شد

خرداد: سیاستمدار عراقی تاکید کرد که شکست های بزرگ گروه های تروریستی در سوریه باعث شد که برخی طرف ها، آمریکا را برای بازگرداندن موازنه پیشین، به سمت حمله به سوریه سوق دهند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، 'عباس العیساوی' روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: هر زمان که منطقه به آرامش و پایان بحران ها نزدیک شده ، آمریکا تلاش کرده است آتش آن را بر افروزد تا منطقه دوباره در هرج و مرج و آشفتگی فرو برود.
وی افزود: شکست های بزرگ گروه تروریستی داعش در سوریه بسیاری از طرف ها را نگران و گیج کرده، زیرا بر خلاف برنامه ریزی های آنها بوده است.
عضو کادر رهبری جریان حکمت ملی عراق گفت: به همین دلیل این طرف ها بر آمریکا فشار آورده و واشنگتن را به حمله به سوریه سوق دادند تا از این طریق تعادل میان نیروهای درگیر در میدان جنگ فراهم شود.
عباس العیساوی هشدار داد و گفت: تجاوز علیه سوریه عواقب بدی بر منطقه و به ویژه عراق خواهد داشت.
وی افزود: به دلیل وجود مرز طولانی میان دو کشور، اوضاع سوریه بر عراق تاثیر خواهد گذاشت و هر زمان که کنترل دولت سوریه در مرزها ضعیف شده است عراق در معرض فعالیت های تروریستی قرار گرفته است.
العیساوی گفت: حمله آمریکا به سوریه، به معنای این است که به نیروهای تروریستی خدمت و برای تضعیف حکومت سوریه تلاش کرده است و همین امر به معنای همسنگر شدن آمریکا با گروه های تروریستی است.
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) و با حمایت مالی عربستان سعودی و تایید رژیم صهیونیستی، دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان در منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شدند. 
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار داده اند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه