در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۷۳۰۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۴

امیرعبداللهیان: مقاومت فلسطین اجازه بقای سفارت آمریکا در بیت المقدس را نخواهد داد

خرداد:دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: آینده نزدیک اثبات می کند که مقاومت فلسطین اجازه بقای سفارت آمریکا در بیت المقدس را نخواهد داد.

به گزارش خرداد، حسین امیرعبداللهیان در دیدار با تعدادی از اندیشمندان و صاحب نظران غربی و آمریکایی شرکت کننده در کنفرانس بین المللی افق نو با انتقاد از نقض برجام توسط ترامپ و خروج آمریکا از یکی دیگر از توافقات بین المللی ، عدم پایبندی واشنگتن به تعهدات خود را مغایر با صلح و ثبات در جهان توصیف کرد .  

دستیار ویژه رئیس مجلس در این نشست اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجارب گذشته از ابتدا نسبت به پایبندی آمریکا به تعهداتش بی اعتماد بود و روشن است که سیاست آمریکا تداوم بحران افزایی ، بی ثباتی و ناامنی در منطقه است .  

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین در این دیدار با تشریح اوضاع منطقه ، نقش مخرب آمریکا و برخی متحدین در ایجاد و حمایت مالی و لجستیکی از تروریست ها را عامل اصلی بی ثباتی و ناامنی در منطقه دانست.

‎وی بحران یمن را فاجعه انسانی خواند که با تهاجم مشترک آمریکا و عربستان به مردم مظلوم و بیگناه یمن وارد سال چهارم مقاومت ارتش و مردم یمن شده است. وی  بر این نکته تاکید کرد که رویکرد سیاسی تنها راه حل برای برون رفت از بحران در یمن و بحرین است . 

در این دیدار تحلیل گران غربی و آمریکایی ضمن تشریح دیدگاه های خود ، اقدام آمریکا در نقض عهد های بین المللی  ، سیاست جنگ طلبانه ترامپ و حمایت های کاخ سفید از رژیم جعلی صهیونیستی را محکوم کردند . 

شرکت کنندگان آمریکایی و غربی حاضر در ملاقات اقدام آمریکا در انتقال سفارت به بیت المقدس و جنایات صهیونیست ها را محکوم و بر تبعات خطیر آن تاکید کردند.

امیرعبداللهیان در پایان ضمن تبیین اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران و متحدین در خرد کردن استخوان های تروریسم و داعش در منطقه تاکید کرد: زمان به نفع رژیم صهیونیستی نیست. آینده نزدیک اثبات می کند که مقاومت فلسطین اجازه بقای سفارت آمریکا در بیت المقدس را نخواهد داد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه