در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۷۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶

چطور در تابستان گرمازده نشویم؟

خرداد:یک متخصص طب‌سنتی در همدان با بیان اینکه حضور طولانی در زیر نور آفتاب و هوای گرم منجر به گرمازدگی می‌شود، گفت: در حالت گرمازدگی بدن نمی‌تواند گرمای اضافی خود را دفع کند، در نتیجه دمای بدن افزایش می یابد که می‌تواند اندام‌های اصلی را تخریب کند.

به گزارش خرداد ،جواد رمضانی، رنگ‌پریدگی، نبض سریع و ضعیف، افزایش دمای بدن و افزایش ضربان قلب را از جمله علائم گرمازدگی برشمرد و افزود: ضعف و خستگی، درد عضلات، استفراغ، تهوع و سرگیجه از دیگر علائم نشان‌دهنده گرمازدگی است. 
 
وی با بیان اینکه در زمان گرمازدگی پاهای خود را در محل بالاتری نسبت به بدن قرار دهید تا جریان خون بیشتر به طرف سر برود، ادامه داد: ماساژ دست و پا نیز برای رهایی از این مشکل می‌تواند مفید باشد. 
 
رمضانی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از گرمازدگی بهترین گزینه‌ مصرف میوه‌ها و سبزی‌هایی است که بدن را خنک نگه‌می‌دارند، خاطرنشان کرد: مصرف میوه‌هایی چون انگور، سیب، گلابی، هلو، گیلاس و شلیل که داخل یخچال گذاشته و خنک شده است، می‌تواند برای جلوگیری از گرمازدگی موثر باشد. 
 
وی با بیان اینکه در روزهای گرم، بیشتر از روزهای دیگر آب بنوشید، تصریح کرد: اغلب میوه‌ها و سبزی‌ها حاوی کمی نمک و آب فراوان هستند که برای جلوگیری از گرمازدگی مناسب خواهند بود.
منبع: ایلنا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه