در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۷۷۱۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

نارضایتی سرمربی تیم ملی از وزنه بردار فوق سنگین

سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: «سعید علی حسینی» در چند ماه اخیر عملکرد خوبی در تمرینات نداشته و از او رضایت ندارم.
خرداد: سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: «سعید علی حسینی» در چند ماه اخیر عملکرد خوبی در تمرینات نداشته و از او رضایت ندارم.

به گزارش خرداد ،«محمد حسین برخواه» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: علی حسینی وزنه بردار بزرگی است، او چندین سال از میادین دور بوده و کادر فنی به طور طبیعی فرصت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را به او خواهد داد.
وی اظهار داشت: این وزنه بردار تیم ملی 2 هفته پیش در تمرینات، 200 کیلوگرم یک ضرب و 220 کیلوگرم 2 ضرب را بالای سر برد اما متاسفانه تلاشش برای بالا بردن پرچم ایران کافی نیست. تمریناتش در ماههای اخیر رضایتبخش نیست، امیدوارم در فرصت حدود یک ماه و نیم مانده تا بازی های آسیایی تلاشش را بیشتر کند و به رکوردهای خوبی برسد.
برخواه یادآور شد: به طور حتم او در بازی های آسیایی 2018 شانس زیادی برای کسب مدال دارد، اما در پیکارهای جهانی 2018 در ترکمنستان با این شیوه تمرین، فکر نمی کنم کاری از پیش ببرد. با توجه به اینکه در رقابت های جهانی، ورزشکاران کشورهای محروم نیز حضور خواهند داشت، در دسته فوق سنگین با ازدحام عجیب و رقابت های سخت و فشرده ای روبرو خواهیم شد. 
وی ادامه داد: در پیکارهای دسته فوق سنگین حریفانی از کشورهای برزیل، ارمنستان، روسیه و حتی مصر نیز حضور خواهند داشت. از سوی دیگر حضور «لاشا تالاخادزه» قهرمان جهان و المپیک از گرجستان و «بهداد سلیمی» قهرمان کشورمان، کار در این دسته را بسیار سخت کرده است.
سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: «مجید عسگری»، وزنه بردار دسته 69 کیلوگرم باشگاه «شرکت ملی حفاری» در هفته نخست لیگ فقط برای رکورد گیری تیم ملی در گروه (B) دسته 77 کیلوگرم شرکت و 143 کیلوگرم یک ضرب و 181 کیلوگرم 2 ضرب را ثبت کرد. «علی مکوندی»، وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم نیز در هفته نخست 157 کیلوگرم یک ضرب و 205 کیلوگرم در 2 ضرب را بالای سر برد. رکوردهای عسگری و مکوندی تقریبا نزدیک به مدال بازی های آسیایی است و هر دو شانس کسب مدال دارند.
برخواه در خصوص خداحافظی بهداد سلیمی بعد از بازی های آسیایی از دنیای قهرمانی، گفت: صحبتی در این مورد نشده است، او خیلی خوب تمرین می کند اما هنوز از نظر رکوردی به اوج خود نرسیده است، البته از ناحیه زانو مصدومیت دارد اما در مجموع تلاش و پیشتکار قابل تقدیری دارد و امیدوارم امسال بتواند نتایج خوبی بگیرد.
وی افزود: به طور حتم نتایج تیم ملی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از 2 دوره قبلی بهتر خواهد شد، اما در تمرینات به آن چیزی که از ملی پوشان توقع می رفت، نرسیدم. امیدوارم در اردوهای بعدی ملی پوشان در بهترین فرم خود قرار بگیرند.
برخواه بیان داشت: جمعه این هفته تیم ملی به اردوی سه هفته ای سطح دریا به شهر «ساری» اعزام خواهد شد. بعد از آن تمرینات تا اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا در کمپ تیم های ملی ادامه خواهد یافت. بعد از بازی های آسیایی، ملی پوشان استراحت یک هفته ای خواهند داشت. با اضافه شدن وزنه برداران تیم جوانان، اردوی تیم ملی برای پیکارهای جهانی از سر گرفته می شود.
وی در خصوص نامه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برای فدراسیون بین المللی در خصوص افزایش سهمیه المپیکی تعدادی از کشورها گفت: امیدوارم که این اتفاق رخ دهد. سهمیه بیشتر حق تیم ملی ایران در بازی های المپیک 2020 است. با کاهش سهمیه المپیکی برخی کشورها همچون ایران، سطح مسابقات وزنه برداری در المپیک پایین خواهد آمد. ملی پوشان ایران برندهای معروف دنیا محسوب می شوند.
برخواه تصریح کرد: ملی پوشان وزنه برداری ایران هر کدام در دنیا طرفداران خودشان را دارند و غیبت آنها سطح مسابقات را کاهش خواهد داد. امیدوارم تعداد سهمیه های المپیکی ایران بیشتر از 2 سهمیه باشد.
وی در بخش دیگری در خصوص موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی گفت: برای صعود تیم ملی ایران بسیار امیدوار بودم، ولی در هر صورت به همه ملی پوشان خسته نباشید می گویم چرا که مردانه کار کردند.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا که چرا ملی پوشان وزنه برداری و کشتی همچون فوتبال مورد توجه قرار نمی گیرند؟ بیان داشت: این موضوع دلیلی نیست که بگوییم باید به فوتبالیست ها هم بی توجهی شود. حق ورزشکاران ملی در فوتبال و والیبال امکاناتی است که در اختیار آنان می گذارند و از سوی دیگر توجهی آنچنانی به رشته مدال آور وزنه برداری ندارند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه