در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۷۸۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰

پیام رییس شورای اروپا به ترامپ: متحدان زیادی نداری، قدر متحدانت را بدان

خرداد:دونالد توسک، رییس شورای اروپا، روز سه‌شنبه ۱۹ تیر و یک روز قبل از اجلاس سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل، در پیام صریحی به دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا گفت: «قدر متحدان را بدانید.»

به گزارش خرداد، دونالد ترامپ در روزهای اخیر انتقادات خود از بودجه نظامی کشورهای اروپایی را افزایش داده و تاکید کرده است که اعضای اتحادیه اروپا به اهداف تعیین شده برای افزایش بودجه نظامی دست نیافته‌اند. خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که به این دلیل نگرانی در مورد وقوع یک رویارویی تنش‌آمیز دیگر بین آمریکا و اتحادیه اروپا تشدید شده است.

دونالد توسک در مراسم امضا یک توافق جدید همکاری بین اتحادیه اروپا و ناتو از این مناسبت برای ارسال یک پیام شخصی به دونالد ترامپ استفاده کرد که اواخر وقت سه شنبه وارد بروکسل می‌شود.

رییس شورای اروپا گفت: «می خواهم خطاب به رئیس جمهور ترامپ که مدت‌های طولانی است تقریبا هر روزه از اروپا انتقاد می‌کند پیامی بدهم.»

او افزود:«آمریکا متحد بهتری از اروپا ندارد و نخواهد داشت. بودجه‌ای که اروپا به امور دفاعی اختصاص می‌دهد بیشتر از روسیه و معادل بودجه دفاعی چین است. آمریکای عزیز، قدر متحدان خود را بدان. حقیقت این است که متحدان زیادی نداری.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه