در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

ارتباط تلفن همراه و خطر ابتلا به فراموشی زودرس در کودکان و نوجوانان

یک آسیب شناس و جامعه شناس گفت: استفاده از موبایل خطر ابتلا به فراموشی را در کودکان و نوجوانان افزایش می‌دهد.
به گزارش خرداد فرزاد فتحی آسیب شناس و جامعه شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: استفاده کودکان و نوجوانان از تلفن همراه خطر ابتلا به فراموشی را در سنین بزرگسالی به طور قابل توجهی در آن ها افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه یک رابطه معنادار و عمیق میان استفاده کودکان و نوجوانان از گوشی تلفن همراه و ابتلای زود هنگام به بیماری فراموشی و آلزایمر وجود دارد، افزود: در صورتی که خانواده ای موبایل را در سنین پایین در اختیار کودک خود بگذارند، باید عواقب و آسیب های احتمالی آن را نیز در نظر بگیرند.
این آسیب شناس و جامعه شناس گفت: نتایج تحقیقی که بر روی 700 نوجوان در سنین بین 12 تا 17 سال صورت پذیرفته، نشان می‌دهد که حافظه تصویری و ذهنی این افراد به طور قابل توجهی پس از مدتی به دلیل استفاده طولانی از موبایل کاهش یافته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه استفاده از موبایل و دستگاه های الکترونیکی متصل به اینترنت شامل مکالمات تلفنی، ارسال و دریافت پیام کوتاه، بازی های آنلاین و آفلاین، باعث اعتیاد به شبکه های اجتماعی و چت در پیام رسان‌ها می شود افزود: این روزها نوجوانان و جوانان بسیاری درگیر ابزارهای ارتباطی هستند و این امر به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است که سلامت نسل های آینده را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برچسب ها: گوشی ، کودکان ، اثر گوشی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه