در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۲۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
غفوری :

۶۰ درصد منابع بانکی فریز شده است

کارشناس نظام بانکی گفت: منابع بانکی و فشار بانک‌ها در دولت‌های گذشته موجب شده که ۶۰ درصد منابع فریز و به دارایی‌های ثابت تبدیل شده است.
به گزارش خرداد محمدرضا غفوری کارشناس نظام بانکی در گفت وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ثبات و آرامش اقتصادی در نظام بانکی اظهار کرد: منابع بانکی و فشار بانک ها در دولت های گذشته موجب شده که ۶۰ درصد منابع، فریز و به دارایی های ثابت تبدیل شده است، منابعی که می توانست به تولید، جاری شود و پایه تورم را تحت تأثیر قرار دهد.

غفوری، تصریح کرد: در بسیاری از کشورها، بازار سرمایه، بخشی عظیمی از توانمندی ها را در حوزه اقتصاد هزینه می کند، اما در کشور ما این امر محقق نشده است.

بیشتر بخوانید: بازار سرمایه فرصتی برای کنترل تورم و نقدینگی است 

این کارشناس نظام بانکی با بیان اینکه دست دولت همچنان در نظام بانکی برقرار است، افزود: منابع بانک ها، منابع دولت نیست بلکه برای مردم است و به ازای هر سپرده ای که هر روز یا ماه محاسبه می شود باید تصمیم گیری شود؛ که این امر می تواند بانک ها را با چالش مواجه کند.

غفوری، با بیان اینکه اگر بانک ها بتوانند همانند سابق بانک محور باشند می توان وضعیت بهتری را برای آن رقم زد، گفت: امیدواریم با ورود همتی وضعیت بانک ها بهتر شود.

وی در پایان گفت: تلاش برای ثبات اقتصادی، اعتمادسازی به نظام بانکی، رتبه بندی بانک ها، انضباط مالی باید از اولویت های مهم در نظام بانکی به حساب آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها: بانک ، ارز ، دلار
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه