در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۲۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

خاتمی دلسوز نظام و کشور است

خرداد:جواد امام فعال سیاسی اصلاح‌طلب نوشت:راهکار‌های پیشنهادی تکلیف جریان اصلاحات و شخص خاتمی را با کوتاهی‌هایی که از سمت دولت رخ داده، معلوم کرد به همین دلیل دیگر از این بابت نمی‌توان نقدی را به خاتمی وارد دانست زیرا او روز گذشته آستین همت را بالا زد و با ارائه راهکار وارد گود شد.

به گزارش خرداد به نقل از روزنامه اعتماد ،جواد امام فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی نوشت: صحبت‌های روز گذشته آقای خاتمی در دیدار با نمایندگان ادوار مجلس و همچنین ارائه 15 راهکار برای خروج از وضعیت فعلی نشان از دلسوزی ایشان برای انقلاب، کشور و مردم دارد. پس از پیروزی در انتخابات مجلس و همچنین رای آوری مجدد حسن روحانی انتظارات از آقای خاتمی به عنوان رهبر جریان اصلاحات بالا رفت.

افکار عمومی از ایشان انتظار داشت در برابر کوتاهی‌های دولت و انتظارات جامعه از نظام واکنش نشان دهند. یکی دیگر از انتظاراتی که به واسطه «تکرار می‌کنم» به وجود آمد، آن بود که افکار عمومی توقع داشت آقای خاتمی راهکارهای پیشنهادی خود را در شرایط حساس کنونی برای افزایش انسجام داخلی و خروج از بن‌بست‌هایی که منجر به ناامیدی مردم از نظام می‌شود، ارائه کند.

راهکار‌های پیشنهادی تکلیف جریان اصلاحات و شخص خاتمی را با کوتاهی‌هایی که از سمت دولت رخ داده، معلوم کرد به همین دلیل دیگر از این بابت نمی‌توان نقدی را به خاتمی وارد دانست زیرا او روز گذشته آستین همت را بالا زد و با ارائه راهکار وارد گود شد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های صحبت دیروز آقای خاتمی عذرخواهی ایشان از مردم بود. خاتمی در صحبت‌های خود صراحتا از مردم بابت مواردی که از او انتظار داشتند، ورود کند و او این مهم را انجام نداد یا از کم‌کاری‌هایی که در دولت اصلاحات رخ داده بود، عذرخواهی کرد. فعلا که در اوضاع فعلی سیاسی ایران کمتر سیاست‌مداری حاضر به انجام آن است. سیدمحمد خاتمی تا امروز همواره از خود برای کشور و نظام هزینه کرده است تا شرایط کشور بهبود پیدا کند.

خاتمی در بخشی از صحبت‌های خود از مقام معظم رهبری درخواست کرده شرایطی فراهم شود تا راهکار‌های پیشنهادی او عملی شود تا کشور از تنگناهای ایجاد شده عبور کند که امیدواریم به این درخواست‌ها پاسخ داده شود. یکی از مواردی که پس از صحبت‌های ایشان مطرح شد، آن بود که این پیشنهادات ممکن است گمانه‌زنی‌ها درباره حضور ایشان در جلسات رسمی را تحت‌الشعاع قرار دهد که به نظر من این پیشنهادات هیچ تاثیری در این تصمیم نخواهد داشت زیرا رییس دولت اصلاحات بازهم از خود برای بهبود شرایط کشور هزینه کرده است. هر آنچه برای نجات کشور لازم بود خاتمی در راهکار 15گانه ارائه کرده است. پرداختن به نظر مردم، برگزاری انتخابات آزاد، آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از جمله موضوعاتی است که خاتمی به آنها اشاره کرده است که از مطالبات اصلی مردم به‌شمار می‌رود.

هر آنچه مردم انتظار داشته یا شرایط امروز اقتضا کند، خاتمی در صحبت‌های خود به آن اشاره کرده است. امید است شرایطی فراهم شود تا بتوان بر این راهکار‌ها جامه عمل پوشاند تا کشور از این تنگنا نیز به سلامت عبور کند.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
0
0
دلسوز خودش است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
0
0
ای کاش خادم مردم بود بجای..
سید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
0
0
خاتمی بدنبال بازگشت به قدرت است
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه