در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۲۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
روحانی همان همیشگی ...

سکوت دیشب روحانی پذیرفتنی بود

روحانی ناگفته‌های خود را برای روزی گذاشته است که قرار است به پارلمان برود
خرداد:سکوت روحانی در این سال‌ها پذیرفته نبود. او خیلی پیش از این‌ها می‌توانست لب به گلایه بگشاید.به نظر می‌رسد رییس جمهور روحانی ناگفته‌های خود را برای روزی گذاشته است که قرار است به پارلمان برود و رودروی نمایندگان به سوالات آنها پاسخ دهد. او در گفت‌وگوی دیشب هم به این نکته اشاره کرد که در مجلس راحت تر از گفت‌وگوی تلویزیونی صحبت خواهد کرد و می‌تواند برخی حرف‌ها را بزند.

به گزارش خرداد ،با مشخص شدن نام مرتضی حیدری به عنوان مجری گفت‌وگوی تلویزیونی حسن روحانی، مشخص شد قرار نیست دیشب، برای رییس جمهور شب توفانی باشد.

حسن روحانی در جریان گفت‌وگو در مورد مشکلات کشور در ماه‌های اخیر به ویژه در مورد بازار ارز، همان همیشگی بود و همچنان معتقد به نگفتن برخی مسائل.

آرام بودن دیشب حسن روحانی اما یک دلیل مشخص داشت و به نظر می‌رسد این آرامش  از سوی رییس جمهور قابل پذیرش و منطقی بود.

قبل از آغاز گفت‌وگوی روحانی، ترامپ  مرحله اول تحریم ها علیه ایران را امضا کرد. شب قبل هم دولت بسته جدید اقتصادی خود را ارائه داد.

روحانی همان همیشگی اما با یک دلیل مشخص

آرامش حسن روحانی به خاطر این بسته و آن امضا بود. واکنش بازار به بسته اقتصادی دولت مثبت بود و به نظر می‌رسد در آینده نیز این واکنش مثبت باشد. روحانی دوست ندارد با توجه به آرامش نسبی ایجاد شده در بازار و درست بعد از امضای ترامپ، وارد درگیری داخلی نشود.

همه می‌دانند در مسیر دولت فعلی کارشکنی‌های بسیاری صورت گرفته است اما واقعا امشب زمان مناسبی برای بیان خیلی از حرف‌ها نبود.

حال امروز ایران به مثابه زلزله زدگانی است که بعد از یک زمین لرزه و چندین پس لرزه، به یک آرامش نسبی رسیده اند و شبی را آرام به صبح رسانده‌اند.

شاید حرف‌های تند رییس جمهور در مورد برخی مسائل می‌توانست این آرامش را برهم بزند و با واکنش منفی بازار و جریان‌های سیاسی روبرو شود.

سکوت روحانی در این سال‌ها پذیرفته نبود. او خیلی پیش از این‌ها می‌توانست لب به گلایه بگشاید و از برخی نامهربانی‌ها حرف بزند. امشب اما او بهترین تصمیم را گرفت سکوت دیشب او پذیرفتنی بود.

روحانی به خوبی شرایط کشور را برای مردم تشریح کرد و از مشکلات اقتصادی با آنها سخن گفت.

به نظر می‌رسد رییس جمهور روحانی ناگفته‌های خود را برای روزی گذاشته است که قرار است به پارلمان برود و رودروی نمایندگان به سوالات آنها پاسخ دهد. او در گفت‌وگوی دیشب هم به این نکته اشاره کرد که در مجلس راحت تر از گفت‌وگوی تلویزیونی صحبت خواهد کرد و می‌تواند برخی حرف‌ها را بزند.

ازلحن نامه رییس جمهور به علی لاریجانی هم می‌شد پی به این معنا برد. در این نامه آمده است:« این امر می تواند فرصت خوبی باشد تا برخی از حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو نمایم که آنها صاحب واقعی کشورند و مشروعیت من و شما نیز از آراء آنها است»

دیشب روحانی نشان داد می‌خواد کشتی توفان زده کمی از مرکز طوفان خارج شود و آرامش را درک کند بعد در زمان مناسب حرف‌هایی را بزند که بسیاری از مردم سال‌ها منتظر شنیدن آن هستند.

به خاطر دیشب نمی شود ازروحانی گلایه کرد که چرا آنقدر آرام سخن گفت. استراتژی او درست و به جا بود. مردم احتیاج به آرامش دارند آنهم درست زمانی که بازار به آرامش نسبی رسیده است.

باید تا روز رفتن روحانی به مجلس صبر کرد و دید آیا در آن روز روحانی لباس رزم به تن خواهد کرد یا خیر؟ روزی که شاید آخرین فرصت روحانی برای حفظ سبد رای خود است.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
میلاد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
0
0
بیشتر طبیعی بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
0
0
ای کاش یه دوتا بگم بگم میگفت:)
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
0
0
باسلام .رانت خواران .اختلاسگران(دزدان) ژنهای اقازاده ها اسوده بخوابید .دولت بیداراست
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه