در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۳۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

تحقیق و تفحص از شهرداری تهران برای بار دوم رای نیاورد/ وحدت اصلاح‎طلبان و اصولگرایان برای سرپوش نهادن بر مشکلات شهر


به گزارش خرداد: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون عمران مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر در دستور کار قرار گرفت که نمایندگان مجلس آن را تصویب نکردند.

همواره در سالیان گذشته از سمت نهادها و اشخاص مختلف گزارشاتی در خصوص عملکرد غیرقانونی شهرداری تهران در رسانه ها منتشر می‎شود و کار تا جایی پیش رفت که قوه قضاییه به پرونده تخلفات شهرداری ورود کرد تا به این بی‎نظمی ها پایان دهد.

در این راستا و بعد از پیگیری های متعدد رسانه ها نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفتند برای بررسی بهتر تمامی ابعاد پرونده تخلف شهرداری تهران به این موضوع وارد شوند.

در اسفند ماه سال 96 نمایندگان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکت به اشخاص حقیقی و حقوقی را رد کردند و در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 16‌مرداد) مجددا تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها، مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری مورد بررسی قرار گرفت که نمایندگان آن را تصویب نکردند.

از جمله موارد مورد بررسی؛ خسارات وارده به ناشران کتاب به دلیل ضعف در ساخت و ساز نمایشگاه شهر آفتاب، ابهام در تغییر کاربری و نحوه واگذاری املاک شهرداری تهران، عدم واریز مبالغ حاصل از واگذاری بوستان مادر، و تخلف و بی انضباطی مالی پروژه‌ها از محورهای این تحقیق و تفحص عنوان شده بود.

حال باید دید با توجه به نارضایتی‎های شهروندان تهرانی از عملکرد شهرداری و عدم شفافیت این نهاد نمایندگان اصلاح طلب و اصولگرای مجلس که همسو با هم به عدم تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای دادند، چه زمانی قصد ورود به پرونده تخلفات شهرداری تهران را دارند و دلایل اصرار بر عدم تحقیق و تفحص از شهرداری تهران چیست؟
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۲
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
0
0
چه پول هایی که این وسط جابجاشده اما کسی نمیخواد آشکار بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
0
0
چون پای خویشاوندان و نزدیکان حرم ،در میان است مصلحت در سکون برای تداوم و بقای قدرت است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه