بی‎سوادان قرن 21 کسانی نیستند که نمی‎توانند بخوانند و بنویسند بلکه کسانی هستند که نمی‎توانند بیاموزند، آموخته‎های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند.    «الوین تافلر»

      جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.    «توماس جفرسون»      
کد خبر: ۲۸۳۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴

نخست وزير کانادا گفت از عربستان عذرخواهي نمي کند

به نقل از خبرگزاری فرانسه از اوتاوا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه به علت انتقاد از عربستان سعودی برای نقض حقوق بشر حاضر به عذرخواهی نشد. این در حالی است که ریاض گفته است مجازات های بیشتری علیه اوتاوا به علت انتقاد از عربستان در نظر دارد.
به گزارش خرداد از روز دوشنبه که ریاض سفیر کانادا را اخراج کرد و سفیر خود را فراخواند و همه روابط تجاری و سرمایه گذاری های جدید را متوقف کرد، تنش میان دو کشور شدت گرفته است.
ریاض همچنین گفت هزاران دانشجوی سعودی را که در کانادا تحصیل می کنند به کشورهای دیگر خواهد فرستاد و شرکت هواپیمایی دولتی سعودی نیز اعلام کرد پروازهای خود را به تورنتو متوقف می کند.
عربستان از اوتاوا به علت انتقاد علنی از سرکوب فعالان حقوق بشر در این کشور خشمگین است.
اما ترودو روز چهارشنبه قاطعانه در مقابل عربستان ایستاد.
وی گفت: "کانادا همیشه قاطعانه و آشکارا به صورت علنی و غیرعلنی درباره حقوق بشر صحبت می کند."

ترودو گفت نمی خواهیم رابطه ضعیفی با عربستان داشته باشیم و اوتاوا می داند که ریاض پیشرفت هایی در زمینه حقوق بشر داشته است.
نخست وزیر کانادا گفت کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه وی به منظور حل این اختلاف روز سه شنبه با عادل الجبیر، همتای سعودی خود گفتگوی مفصلی داشته است.
وی افزود مذاکرات دیپلماتیک میان دو کشور ادامه دارد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه