در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۳۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

سازمان ملل: جنگ بیش از ۳۸۸ میلیارد دلار خسارت به سوریه زد

سازمان ملل متحد روز چهارشنبه خسارت‌های مالی وارده به تاسیسات زیربنایی سوریه در جنگ هفت ساله این کشور را بیش از ۳۸۸ میلیارد دلار برآورد کرد. این برآورد در پایان نشستی اعلام شد که با مشارکت ۵۰ کارشناس سوری و بین المللی به دعوت کمیته اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در غرب آسیا (اسکوا) در لبنان برگزار شده است.
به گزارش خرداد سازمان ملل متحد روز چهارشنبه خسارت‌های مالی وارده به تاسیسات زیربنایی سوریه در جنگ هفت ساله این کشور را بیش از ۳۸۸ میلیارد دلار برآورد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این برآورد در پایان نشستی اعلام شد که با مشارکت ۵۰ کارشناس سوری و بین المللی به دعوت کمیته اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در غرب آسیا (اسکوا) در لبنان برگزار شده است.
در نشست اسکوا همچنین اعلام شد که این میزان جدا از تلفات انسانی و شمار افرادی است که در این جنگ خانمان سوز کشته شده اند.
اسکوا همچنین اعلام کرد که سپتامبر آینده (شهریور)، گزارش مفصلی از شرایط سوریه منتشر خواهد شد.
جنگ سوریه که در سال ۲۰۱۱ (اواخر سال ۱۳۸۹) آغاز شد، علاوه بر آن که تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار قربانی گرفته، موجب آوارگی بیش از نیمی از جمعیت ۲۰ میلیون نفری این کشور شده است.
این روزها، اما با ایستادگی مردم و دولت سوریه و با آزادی استان قنیطره و جنوب این کشور از اشغال گروه‌های تروریستی و در ادامه با تغییر نوک پیکان حملات ارتش سوریه به سمت استان ادلب در شمال غرب این کشور به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

منبع: انتخاب
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه