در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۳۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶

«هزارپا» رکورد فروش تاریخ سینمای ایران را زد

 خرداد:«هزارپا» رکورد تاریخ فروش سینمای ایران را زد. «شماره 17 سهیلا» در اکران موفق نبود و در 7 هفته فقط 100 میلیون تومان فروش داشته است.


«هزارپا» آخرین ساخته ابوالحسن داوودی بعد از گذشت 5 هفته از اکران عمومی رکورد فروش تاریخ سینمای ایران را جابه‌جا کرد. «هزاراپا» لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را کسب کرد. این فیلم نزدیک به 22 میلیارد تومان فروش داشته است.

 

هزارپا
 

«هزارپا» آخرین ساخته ابوالحسن داوودی 5 هفته است که در سینماهای کشور اکران شده. این فیلم با در اختیار داشتن 155 سالن در هفته گذشته توانست 4 میلیارد و 272 میلیون تومان فروش داشته باشد. «هزارپا» فیلمی پر بازیگر است که می‌توان به نقش‌آفرینی جواد عزتی و رضا عطاران در آن اشاره ویژه کرد. این فیلم تا به امروز 21 میلیارد و 607 میلیارد تومان فروش داشته است.

 

کاتیوشا

 

«کاتیوشا» در دومین هفته اکران 396 میلیون تومان فروش داشت. تازه‌ترین ساخته علی عطشانی 101 سالن در اختیار دارد و در این هفته دومین فیلم پرفروش هفته لقب گرفت.

 

دم‌سرخ‌ها

 

آرش معیریان با استفاده از بازیگرانی همچون جواد رضویان ، بهنوش بختیاری و اندیشه فولادوند فیلمی با ژانر کمدی ساخته است. این اثر در اولین هفته اکران 348 میلیون فروش داشت و رتبه سوم را در فروش این هفته فیلم‌های سینمایی کسب کرد.


خاله قورباغه
 

افشین هاشمی فیلمی با موضوع کودکان روی پرده دارد. فرشته طائرپور تهیه کننده این اثر است. «خاله قورباغه» در هفته گذشته 318 میلیون تومان فروش کرده است. این فیلم بعد از گذشت 6 هفته از اکران به فروش 1 میلیارد و 766 میلیون تومانی رسیده است.

 

تگزاس


 جدیدترین فیلم مسعود اطیابی که از بیست‌ونهم فروردین‌ماه در سینماهای کشور اکران شده، در هفته گذشته 255 میلیون تومان فروش داشت تا جمع درآمد آن از گیشه به رقم 14 میلیارد و 22 میلیون تومان برسد. در «تگزاس» بازیگرانی همچون حمید فرخ‌نژاد، سام درخشانی و پژمان جمشیدی نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

دارکوب

 

بهروز شعیبی فیلم «دارکوب» را روی پرده سینماهای کشور دارد. این فیلم در هفته گذشته 186 میلیون تومان فروش داشت و عنوان ششمین فیلم پرفروش هفته را کسب کرد. «دارکوب» فیلمی با موضوع آسیب‌های اجتماعی است که در آن مهناز افشار و امین حیایی نقش‌آفرینی می‌کنند. آخرین ساخته شعیبی در مجموع 1 میلیارد و 682 میلیون تومان فروش داشته است.

 

 دشمن زن


  اولین ساخته کریم امینی بعد از گذشت 8 هفته اکران به فروش 2 میلیارد و 859 میلیون تومان رسیده است. این فیلم در هفته گذشته توانست عنوان ششمین فیلم پرفروش هفته را کسب کند. «دشمن زن» در هفته گذشته 185 میلیون تومان فروش داشت.

 

 من دیوانه نیستم


آخرین ساخته علیرضا امینی در دومین هفته اکران عمومی توانست 115 میلیون فروش داشته باشد. این فیلم با در اختیار داشتن 51 سالن تا به امروز 256 میلیون در مجموع فروش داشته است.

 

به‌ وقت‌ خماری
 

«به وقت خماری» فیلمی به کارگردانی محمدحسین لطیفی با نویسندگی احمد رفیع‌زاده و تهیه‌کنندگی جمال گلی است. این فیلم بعد از 6 هفته اکران 1 میلیارد تومان فروش داشته است. فیلم محمدحسین لطیفی در هفته‌ای که گذشت 60 میلیون تومان فروش داشت.

 

دلم می‌خواد


«دلم می‌خواد» بهمن فرمان‌آرا بعد از 8 هفته به فروش 1 میلیارد و 498 میلیون تومانی رسید. این فیلم در هفته گذشته 58 میلیون تومان فروش داشت. فیلم فرمان‌آرا با توجه به این فروش در رده نهم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت.

 

خجالت نکش


 اولین ساخته سینمایی رضا مقصودی با بازی احمد مهرانفر، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، شهره لرستانی، الناز حبیبی، علی صالحی و سام درخشانی بعد از 14 هفته اکران 4 میلیارد و 547 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم طنز در هفته گذشته نیز 20 میلیون تومان فروش داشت.

 

انیمیشن فیلشاه


 فیلم هادی محمدیان که 23 سالن در اختیار دارد، در هفته گذشته  میلیون 9 تومان فروش کرد. «فیلشاه» تاکنون 7 میلیارد و 878 میلیون تومان فروش داشته است.

 

مرداد


اکران نه چندان موفق فیلم بهمن کامیار هفته به هفته نمایان‌تر می‌شود. این فیلم در هفته‌ای که گذشت 8 میلیون تومان فروش داشت و در مجموع 6 هفته به فروش 105 میلیون تومانی رسید.

 

مصادره

پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز تاکنون 15 میلیارد و 686 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم در هفته گذشته نیز 7 میلیون تومان درآمد کسب کرد و چهاردهمین فیلم پرفروش هفته لقب گرفت. در فیلم «مصادره» رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، هادی کاظمی و مهران احمدی نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

خوک


 پانزدهمین فیلم پرفروش هفته گذشته «خوک» مانی حقیقی است که برای اولین‌بار در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد. این فیلم که تنها 1 سالن در اختیار دارد بعد از گذشت 14 هفته از اکران 1 میلیارد و 185 میلیون تومان فروش کرده و در هفته گذشته نیز 4 میلیون تومان درآمد کسب کرد. فیلم مانی حقیقی نسبت به هفته‌های گذشته فروش ضعیف‌تری داشت.

 

شماره 17 سهیلا


اولین تجربه محمود غفاری هر اندازه که در جشنواره‌های خارجی موفق بود اما در گیشه دستاوردی نداشت. این فیلم که بعد از 7هفته اکران 113 میلیون تومان فروش داشته در هفت روز گذشته 1 میلیون فروش کرد و رتبه 16 را در جدول میزان فروش هفته به خود اختصاص داد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه