در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۳۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵

مشاور العبادی: عراق برای حل تبعات اقدامات ضد ایرانی آمریکا تلاش می کند

خرداد: 'مظهر محمد صالح' مشاور اقتصادی نخست وزیر عراق گفت که کشورش برای حل مشکلات ناشی از اقدامات اخیر آمریکا علیه ایران در روابط اقتصادی دو کشور تلاش می کند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، صالح در اظهاراتی که روز جمعه در پایگاه خبری 'شط العرب' انتشار یافته است، گفت در هم تنیدگی های بسیاری میان اقتصاد دو کشور ایران و عراق وجود دارد و ما تلاش می کنیم آسیب هایی که تحریم های آمریکا بر این مهم می گذارد بر طرف کنیم. 
وی بدون توضیح بیشتر در خصوص ماهیت این نوع تلاش ها، گفت در حال حاضر بیش از 35 درصد از برق عراق با گاز وارداتی از ایران تولید می شود. 
مشاور حیدرالعبادی همچنین به حجم و اهمیت گردشگری مذهبی میان دو کشور و جایگاه آن در اقتصاد عراق و نقشی که در توسعه بخش خدمات و گردشگری دارد اشاره کرد. 
صالح گفت عراق همچنین درحال حاضر حجم زیادی از کالا و خدمات به ارزش بیش از هفت میلیارد دلار در سال از ایران وارد می کند. 
وی تاکید کرد که کشورش یک تحرک دیپلماتیک برای دور نگهداشتن عراق از تبعات اقدامات ضد ایرانی آمریکا براه انداخته است اما به ماهیت آن اشاره ای نکرد. 
رسانه های عراق همچنین به نقل از 'سعد الحدیثی'سخنگوی دولت عراق نوشتند که شروع تحریم های آمریکا علیه ایران، بغداد را مجبور کرده تا استفاده از دلار آمریکا در نقل و انتقالات مالی با جمهوری اسلامی متوقف کند.
وی در عین حال گفته است این تنها مشکل تعامل اقتصادی با ایران است و دولت عراق به دنبال یافتن 'سازوکاری جدید' برای تقویت تجارت میان دو کشور است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه