در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۳۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴

اندونزی از ایده‌های علما و مراجع ایران استقبال می‌کند

خرداد:دبیرکل سازمان محمدیه اندونزی در دیدار با رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ایران با اشاره به استقبال از ایده‌های علما و مراجع ایران در اندونزی، گفت: علمای ایران ایده‌های بسیار خوبی برای اداره کشور دارند.به گزارش خرداد به نقل از ایرنا از دانشگاه مذاهب اسلامی، محمدحسین مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیات همراه در جریان سفر به اندونزی با پروفسور «عبدالمعطی» دبیرکل سازمان محمدیه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار حجت الاسلام مختاری به ظرفیت های دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره و گزارشی از نحوه تاسیس و فعالیت های دانشگاه ارائه داد و همچنین حضور دانشجویان از ملیت ها و مذاهب مختلف اسلامی و تدریس فقه مذاهب توسط استادان و علمای آن مذهب را از جمله شاخصه های این دانشگاه عنوان کرد.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین این دانشگاه را نمونه عینی و عملی همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب توصیف کرد و از آمادگی دانشگاه برای انتقال تجربیات به دیگر کشورها خبرداد.
وی از تاثیر سازمان محمدیه اندونزی با چندین میلیون نفر عضو و نگاه مدرن این سازمان در پیشرفت مردم مسلمان اندونزی تمجید کرد.
در ادامه این دیدار، دبیرکل سازمان محمدیه یادآور شد: سازمان محمدیه یک نهاد آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و فرهنگی است که با بیش از 106 سال سابقه فعالیت می کند و در اکثر کشورها این سازمان نماینده دارد.
عبدالمعطی افزود: 174 دانشگاه به نام و زیر نظر سازمان محمدیه در سرتاسر اندونزی فعالیت می کنند و 10 هزار مدرسه و 20 هزار مهد کودک و دهها بیمارستان و مراکز درمانی دارد.
وی به برگزاری سمینارهای سالانه توسط سازمان محمدیه اشاره کرد و گفت: امسال نیز سمینار بانوان صلح برگزار می شود که از مقامات ایرانی هم برای حضور در این رویداد دعوت به عمل آمده است.
عبدالمعطی از شخصیت علامه طباطبایی و آیت الله مکارم شیرازی و کتاب هایشان تمجید کرد و افزود: سه بار به ایران سفر کرده و در شهر قم دیدارهایی با بزرگان داشتم و کتاب های نویسندگان ایرانی را مطالعه کرده و به آنها علاقه مند هستم.
دبیرکل سازمان محمدیه از تمایل این مجموعه برای تبادل تجربه با علما و اندیشمندان ایران در قالب ارتباطات دانشگاهی و مراودات علمی خبر داد.
در این دیدار، آخوند عبدالباسط نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس نیز گزارشی از وضعیت اهل سنت در ایران ارائه کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه