در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۹۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶

رویترز: حملات سایبری 50 میلیارد دلار به صنایع آلمان آسیب زد

 خرداد:خبرگزاری رویترز گزارش داد: دو سوم از بخش صنایع آلمان متحمل حملات سایبری شده که این موضوع برای بزرگ ترین اقتصاد اروپا هزینه ای حدود 43 میلیارد یورو برابر با 50 میلیارد دلار در بر داشته است.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، رویترز از مبدا برلین با انتشار این خبر نوشت: بنابر پژوهش های جدید که توسط بخش 'فن آوری' (IT) آلمان روز پنجشنبه (امروز) انتشار یافت، نشان می دهد که شرکت های کوچک و متوسط در آلمان که ستون فقرات اقتصادی کشور به شمار می روند بیش از همه در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند.
بنابراین گزارش 'اخیم برگ' (Achim Berg) رئیس انجمن فن آوری و ارتباطات آلمان 'بیتکام' (Bitkom) که این تحقیق در آنجا صورت گرفت ، در این باره گفت: با توجه به آنکه آلمان یکی از مدعیان بازار جهانی است، اما صنایع آلمان مورد توجه خاص مجرمان (سایبری) است. 
رئیس بیتکام از شرکت های آلمانی خواست تا مراقبت های سایبری را جدی بگیرند.
رویترز در ادامه نوشت: بنابر تحقیقات صورت گرفته 19 درصد از شرکت های آلمانی گفته اند که اطلاعات و سیستم های تولیدی آنها به صورت دیجیتالی خرابکاری شده و 11درصد نیز گزارش داده اند که ارتباطات آنها شنود شده است.
بنابراین گزارش 'توماس هالدن وگ' (Thomas Haldenweg) معاون سازمان امنیت داخلی آلمان (BfV) در این باره گفت: (کسب) اطلاعات نامشروع و انتقال فن آوری پدیده ای فراگیر شده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه