در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۹۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

خودکشی در آمریکا ۳۰ درصد افزایش یافته است

نتیجه بررسی «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌» وزارت بهداشت آمریکا نشان می‌دهد که میزان خودکشی در این کشور از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۳۰ درصد افزایش یافته است.
خرداد:بررسی یک مرکز مطالعاتی در آمریکا نشان می‌دهد میزان خودکشی در این کشور از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶، ۳۰ درصد زیاد شده و در این مدت، کشاورزان بیشترین خودکشی‌‌ها را انجام داده‌اند.

به گزارش خرداد و به نقل از افکار نیوز به نوشته پایگاه آمریکایی «بیزینس اینسایدر»، این گزارش و بررسی به مناسبت روز جهانی مقابله با خودکشی منتشر شده است.

از جمله یافته‌های بررسی «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌» وابسته به وزارت بهداشت آمریکا، میزان بالای خودکشی کشاورزان آمریکایی است به نحوی که در بین آمریکایی‌ها، کشاورزان بیشترین میزان خودکشی را در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ انجام داده‌اند.

میزان خودکشی در بین فعالان این بخش که در زمین‌های زراعی، شیلات و جنگل‌ها فعال هستند، شامل ۸۴.۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است. به عبارت دیگر، از هر ۱۰۰ هزار نفر فعال بخش کشاورزی در آمریکا، ۸۴.۵ نفر خودکشی کرده‌اند.

طبق نتیجه این بررسی، از جمله دلایل اصلی خودکشی کشاورزان آمریکایی، مسائل اقتصادی و وضعیت بد بهداشت و درمان آنها است.

بنا بر یافته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌، میزان خودکشی در بین زنان در این ۱۶ سال، ۵۰ درصد افزایش داشته است.

زنان ۲۴ تا ۶۴ ساله در آمریکا بیشترین خودکشی در سال ۲۰۱۶ را انجام دادند. میزان خودکشی در بین دختران نوجوان آمریکایی هم از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ تقریبا سه برابر افزایش یافته است.

یافته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ آمریکا نشان می‌دهد که به طور کلی، میزان خودکشی مردان از زنان بیشتر است و بیشتری خودکشی بین مردان در سنین ۴۵ تا ۶۴ سال صورت گرفته است.

طبق گزارش بیزینس اینسایدر، «خودکشی، دومین دلیل اصلی مرگ و میر در بین آمریکایی‌های ۱۰ تا ۳۴ ساله است».

بنا بر این تحقیق، تنها ۱۳.۲ درصد از افرادی که خودکشی کردند، سابقه بیماری‌های روانی داشتند و مورد درمان و معالجه قرار نگرفتند.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه