در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۸۹۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲

طرح راهبردی عربستان برای توسعه روابط با کشورهای افریقایی

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از الشرق الاوسط، وزیر مشاور رژیم سعودی در امور کشورهای آفریقایی اعلام کرد: ریاض برای تقویت روابط با کشورهای آفریقایی ، طرح هایی راهبردی دارد.
خرداد: الاوسط، وزیر مشاور رژیم سعودی در امور کشورهای آفریقایی اعلام کرد: ریاض برای تقویت روابط با کشورهای آفریقایی ، طرح هایی راهبردی دارد.
به گزارش خرداد به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از الشرقین پایگاه اینترنتی نوشت: احمد قطان وزیر مشاور دولت عربستان در امور کشورهای آفریقایی با اشاره به طرح راهبردی این کشور برای توسعه و تحکیم روابط با همه کشورهای آفریقایی گفت:« دولت عربستان تمایل زیادی به توسعه و تحکیم روابط با همه کشورهای آفریقایی دارد و به همین منظور، اقدام به ایجاد یک طرح راهبردی برای چگونگی تعامل با این مسئله کرده است».
به نوشته این روزنامه، احمد قطان با اشاره به هجده نوبت سفر عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان به کشورهای قاره افریقا گفت:«ما اینک در مسیر درستی قرار داریم خصوصا اینکه در دهه های گذشته رابطه مناسبی با این قاره نداشتیم و فرصت را در اختیار دیگر کشورها گذاشتیم. احمد قطان در ادامه تاکید کرد: عربستان تمایل زیادی دارد نَه فقط با کشورهای بزرگ قاره افریقا، بلکه با همه کشورهای این قاره به توسعه و تحکیم روابط بپردازد و در این زمینه تلاش خواهد کرد و تحقق این امر، نیاز به زمان دارد.
وزیر مشاور عربستان در امور کشورهای آفریقایی با اشاره به فعالیت های عربستان در همه عرصه ها وزمینه ها در آفریقا گفت:«این فعالیت ها مربوط به چگونگی سرمایه گذاری بین ما و کشورهای آفریقایی و همچنین ایجاد و توسعه طرح های سرمایه گذاری است. کمک های عربستان به آفریقا فی نفسه گویاست وباید به اطلاع افکار عمومی برسد زیرا عده زیادی از مردم، از کمک های بسیار وسیع عربستان به آفریقا در دهه های گذشته خبر ندارند».
قطان خاطر نشان کرد: عربستان سعودی درسال آینده یعنی 2019 میزبان نشست سران سعودی- آفریقایی و نشست سران کشورهای عربی آفریقایی خواهد بود و این بیانگر تمایل شدید عربستان برای تحیکم روابط خود با آفریقاست.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه