در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۰۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹

مدیران نالایق موجب فشار اقتصادی بیشتر به مردم شده اند

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: مدیران نالایق و ناکارآمد موجب فشار اقتصادی بیشتر به مردم شده اند و کام آنها را در این شرایط تلخ کرده اند و استفاده از آنها منطقی نیست.
خرداد:آیت الله عبدالکریم عابدینی در اولین جمعه از ماه محرم در خطبه های نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی اظهارداشت: باید عزاداری ها و سوگواری در ایام حسینی با شکوه و عظمت و توام با معنویت برگزار شود تا دنیا ببیند عشق حسینی چه شوری دارد.

به گزارش خرداد و به نقل از مهر:خطیب جمعه قزوین بیان کرد: در ماه محرم وعاظ و سخنرانان اندیشمند بسیج شده اند تا در مجالس دینی با روشنگری، شور حسینی را تقویت کنند.

وی اضافه کرد: باید همه مراقبت کنید تا آنچه گفته می شود مستند باشد و واقعیتهای عاشورا و فلسفه قیام سالار شهیدان بدرستی بیان شود ودوراز خرافات و تحریف باشد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: باید فلسفه حماسه عاشورا را خوب بفهمیم و درک کنیم و در زندگی آموزه های آن را بکار گیریم.

وی اظهارداشت:تاسوعا و عاشورا باید با عظمت و شورحسینی برگزار شود و خوشبختانه چند سالی است این مراسم بخوبی تدارک دیده شده ومردم استان های یزد، اردبیل، زنجان و سایر مناطق یک مسابقه دینی و معنوی گذاشته اند تا بهترین مراسم را برپا کنند.

مراسم تاسوعا و عاشورا باشکوه برگزار شود

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: همه باید در مراسم تاسوعا و عاشورا مشارکت کنند تا حماسه حسینی در قزوین ما را روسفید کند.

وی با اشاره به فرازی از وصیت نامه سیدالشهدا گفت: امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و ما نیز باید این فریضه را جدی بگیریم.

خطیب جمعه قزوین افزود:امروز اراده امام حسین(ع) دردنیا محقق شده و عالم تحت تاثیر اراده امام است و امامت، قرآن، دین، عدالت واحکام الهی بزرگترین معروف بشمار می روند.

وی گفت: بزرگترین منکر در شرایط کنونی، خلافت انسانهای نالایق و حاکمیت طاغوت است و هر جا دیدید حق عمل نمی شود و به جای انسانهای شایسته افرادی با حزب بازی و باند بازی جای فردی لایق نشسته اند و برای مردم مشکل ایجاد می کنند بدانید حق نادیده گرفته شده است.

نیازمندان را فراموش نکنید

عابدینی در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور تصریح کرد: نباید بگذاریم با برخی مدیریت های غلط، فشار اقتصادی دمار از روزگار مردم در بیاورد.

امام جمعه قزوین اظهارداشت: این که شاهدیم یک فرد نالایق دوباره به عنوان مشاور مالی و اقتصادی رئیس جمهور معرفی می شود منطقی نیست و حق نیست افراد ناکارآمد بکار گمارده شوند.

وی اضافه کرد: ما در کشور افراد صادق و خدوم زیاد داریم اما اگر افراد نااهل حتی به تعداد کم به کار گرفته شوند به ما لطمه میزنند و خدمات نظام را به کام مردم تلخ می کنند.

عابدینی اظهارداشت: عزم جدی داریم و می دانیم ملت شجاع ایران اسلامی این جنگ اقتصادی دشمنان را پشت سر می گذارند اما نباید با مدیریت های غلط و ضعیف ذائقه مردم تلخ و فشار به آنها بیشتر شود.

از مشکلات عبور می کنیم

وی با اشاره به جنایات استکبار در دیگر کشورهای جهان هم گفت: همه وظیفه داریم به حق و عدالت و صداقت کمک کنیم تا نیکوکاری ترویج شود زیرا ما پیرو اهل بیت رسالتیم و نمی توانیم به ستم در هر نقطه جهان بی تفاوت باشیم.

امام جمعه قزوین یادآورشد: کسانی که کودک کشی می کنند، امنیت جهان را به هم ریخته اند، غزه را به نابودی کشاندند، یمن را ویران و فلسطینیان را آواره کردند در زمره جبهه یزیدیان عصر کنونی هستند و مردم آنها را می شناسند.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: اینکه امروز دشمن می گوید تسلیم شوید تا اقتصادتان را درست کنیم می خواهند عزت، فرهنگ، دین و استقلال ما را زیر سوال ببرند اما خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان زیربار ذلت نمی روند.

وی بیان کرد: راهی را که ملت ما آغاز کرده راه انبیا و قرآن و ائمه است و هراسی از مشکلات نداریم و از این شرایط عبور خواهیم کرد.

آیت الله عابدینی در خطبه دوم نماز هم گفت: در آستانه چهلمین سال انقلاب هستیم و با این که دستاوردهای زیادی داریم اما دشمن این روزها مسائلی ایجاد کرده تا ما این نعمت ها را فراموش کنیم.

مدیران بی لیاقت کام مردم را تلخ کرده اند

وی اضافه کرد:برخی هم در داخل با بی تدبیری بر مشکلات اقتصادی افزودند و مردم را ناراضی کردند، و می خواهند ما از دستاوردهای نظام نگوییم اما مردم درک بالایی دارند و مراقب اوضاع هستند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: ملت ایران با بصیرت و انسجام این دشمنی ها را پشت سر می گذارد، البته فضای معیشتی بسیار سخت است اما به لطف الهی از این شرایط عبور می کنیم.

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: در ماه محرم باید به فکر فقرا باشیم تا فشار به نیازمندان بیشتر نشود و با وجود خیرین متعدد در قزوین امیدواریم همه کمک کنند تا مشکلات نیازمندان حل شود.

وی با گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار اضافه کرد: استاد شهریارعاشق امام بود و اشعار پر معنایی سرود که ماندگار شده است.

آیت الله عابدینی بیان کرد: شعر و ادب فارسی با بهره گیری از معارف عقلانی و دینی توانسته جایگاه خود را بالا ببرد و جان تازه بگیرد و باید پذیرفت هنر شعر فارسی وقتی در خدمت دین قرار گرفت توانست کرامت بیشتری یابد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه