در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۸۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

آخرین نتایج شمارش آرا انتخابات کنگره آمریکا

 خرداد: شبکه تلویزیونی سی ان ان ضمن اعلام آخرین نتایج انتخابات کنگره آمریکا، گزارش داد: دمکرات ها توانستند با پیروزی چشمگیر در برابر ترامپ کنترل مجلس نمایندگان را دراختیار گیرند.به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، بنابر آخرین نتایج انتخابات شبکه تلویزیونی سی ان ان حزب دمکرات توانست در مجلس نمایندگان از مجموع 435 کرسی 221 کرسی را به خود اختصاص دهد که آن را پیروزی چشم گیر برای این حزب در برابر ترامپ به عنوان کرد.
بنابراین گزارش حزب جمهوریخواه نیز توانسته است تاکنون 199 کرسی مجلس نمایندگان را بدست آورد.
درهمین حال در مجلس سنا نیز حزب جمهوریخواه با کسب 51 کرسی از یکصد کرسی همچنان اکثریت رادراین مجلس حفظ خواهد کرد، این در حالی است که حزب دمکرات نیز تاکنون 45 کرسی را به دست آورده است.
سی ان ان درادامه گزارش داد: همچنان تکلیف 15 کرسی از مجلس نمایندگان و چهار کرسی از مجلس سنا تا شمارش نهایی مشخص نشده است.
این رسانه تصویری آمریکایی در تحلیل خود از انتخابات کنگره آمریکا گفت: شاهد تغییرات چشم گیری در صحنه سیاسی و جامعه آمریکا دراین دور از انتخابات آمریکا بودیم و این موضع چشم انداز انتخابات ریاست جمهوری 2020 میلادی آمریکا برای حزب دمکرات را روشن کرد.
'مآو رستون' (Maeve Reston) کارشناس امور سیاسی سی ان ان در تحلیلی از نتیجه انتخابات کنگره آمریکا گفت: نتایج انتخابات به می گوید که دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 چه باید انجام دهند، ما دراین انتخابات شاهد حضور چشم گیر رای دهندگان جوان، رای دهندگان اقلیت، رای دهندگان لاتین تبار بودیم و باید دید که کدام نامزد دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا قادر است تا این ائتلاف را یکپارچه کند.
سی ان ان در دیگر بخش های تحلیلی خود افزود: از دیگر نکاتی که در این انتخابات نهفته است و باید دمکرات ها به آن توجه کنند این است که زنان در انتخابات قدرت بخش این حزب خواهند بود.
این رسانه تصویری آمریکا افزود: دمکرات ها قادرند با کمیته هایی که در مجلس نمایندگان وجود دارد موانع بلندی بر سر راه لوایح پیشنهادی 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا ایجاد کنند.
به گزارش ایرنا، انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا دیروز در 50 ایالت این کشور برگزار شد و به نظر تحلیلگران سیاسی، این انتخابات باوجود تلاش های ترامپ، به همه پرسی سیاست های کاخ سفید در حوزه های داخلی وخارجی تبدیل شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه