در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۸۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶

حماس در رابطه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، پاسخ امارات را داد

خرداد:انتقاد وزیر اماراتی از همبستگی حماس با ایران در مخالفت با تحریم های یک جانبه آمریکا، واکنش این جنبش فلسطینی را در پی داشت.

به گزارش خرداد ،شفقنا به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه سه شنبه ضمن تاکید بر موضع ثابت خود در مخالفت با تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران، خاطر نشان ساخت که این یک موضع طبیعی در برابر زورگویی واشنگتن است.

«سامی ابوزهری»، سخنگوی جنبش حماس در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی و در پاسخ به «انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات تاکید کرد که مسئله غیر طبیعی، میزبانی از رهبران قاتل رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی با وجود جنایت های آنها در حق ملت فلسطین است.

اشاره ابوزهری به سفر «میری رگو»، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی به شهر ابوظبی، پایتخت امارات به همراه یک کاروان ورزشی این رژیم می باشد جایی که سرود رژیم نامشروع اشغالگر قدس برای نخستین بار در این کشور نواخته شد.

این در حالی است که وزیر مشاور در امور خارجه امارات پیشتر در پیامی در حساب کاربری خود در توییتر، مدعی شده بود که اعلام همبستگی و پشتیبانی حماس از جمهوری اسلامی، نگرانی کشورهای حاشیه خلیج فارس و جهان عرب در قبال آن چه دخالت های تهران در منطقه خواند را رعایت نمی کند.

قرقاش در ادامه پیام خود همچنین ادعا کرده بود که موضع گیری اخیر حماس لزومی نداشت، مسئله فلسطین را وارد پیچ و خم های غیر ضروری می کند و تاییدی بر این دیدگاه است که این جنبش در گرایش های خود چیزی جز یک ابزار دست ایران در منطقه نیست.

یادآور می شود که جنبش حماس با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت بازگشت تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران، تاکید کرده بود که هدف از این تحریم ها، بر هم زدن امنیت و ثبات منطقه و تضعیف عوامل مقاومت در برابر نقشه ها و توطئه های واشنگتن در راستای خدمت رسانی به ثبات و جاه طلبی های توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی علیه آرمان فلسطین و جهان اسلام می باشد.
برچسب ها: حماس ، تحریم‌ ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه