در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۹۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
فقیرترین کشور آفریقا

دختر ۱۷ ساله‌ای که به ازای گاو به حراج گذاشته شد

خرداد: خانواده‌ای از کشور سودان دختر ۱۷ ساله خود را به خاطر گاو و ماشین به فروش رساندند.

چندی پیش یک خانواده بزرگ در سودان جنوبی در فیس بوک، حراجی برای فروش دختر 17 ساله خود ایجاد کردند. والدین عکسهایی را از دخترشان منتشر کردند و پیشنهاد دریافت چند گاو به ازای فروش دختر را دادند.

بعد از این آگهی حراج، 6 متقاضی برای خرید این دختر پیدا شد. یکی از آنها معاون فرماندار یکی از ایالتهای کشور بود که برنده این حراجی نشد چرا که تنها 250 گاو پیشنهاد داده بود. این دختر به تاجری فروخته شد که دارای 9 زن است و 530 گاو، 3 اتومبیل لندکروز و 10 هزار دلار پیشنهاد داده بود. دختر 17 ساله مجبور شد با تاجر ازدواج کند.

پس از آنکه مسئولان فیس بوک در مورد برگزاری حراج مطلع شدند تمام صفحات مرتبط با آن را به دلیل پا گذاشتن روی قوانین،حذف کردند. زیرا قاچاق انسان در شبکه های اجتماعی ممنوع است.

سودان جنوبی یکی از فقیرترین کشورهای آفریقایی است. از سال 2013 جنگ داخلی بین دو قوم این کشور به راه افتاد. در سال 2017 کشور از قحطی فرو ریخت و تقریبا 5 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد. به گفته سازمان ملل متحد در سودان جنوبی 52% از دختران قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند .فروش دختران به ازای دام و سایر کالاها از آدابی مرسوم در این کشور است. این دختر 17 ساله که نئوآلون نام دارد اکنون«گران ترین عروس سودان جنوبی »نام گرفته و اقوام به وجود او افتخار می کنند.

دختر 17 ساله ای که به ازای گاو به حراج گذاشته شد+تصاویر

دختر 17 ساله ای که به ازای گاو به حراج گذاشته شد+تصاویر

دختر 17 ساله ای که به ازای گاو به حراج گذاشته شد+تصاویر

دختر 17 ساله ای که به ازای گاو به حراج گذاشته شد+تصاویر


برچسب ها: دام ، ازدواج ، فروش ، سودان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه