در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۹۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰

ازدواج پادشاه مالزی با دختر شایسته سابق مسکو+ تصاویر

 رسانه های خبری از ازدواج پادشاه کنونی مالزی با دختر شایسته پیشین پایتخت روسیه پس از تشرف وی به دین مبین اسلام خبر می دهند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری آر تی عربی روسیه، رسانه های خبری از منابع آگاه نقل کردند که سلطان «محمد پنجم»، پادشاه مالزی با «اوکسانا وویوودینا»، شهروند روسیه و برنده مسابقه «دختر شایسته مسکو» در سال ۲۰۱۵ میلادی ازدواج کرده و مراسم عروسی آنها نیز پنج شنبه هفته گذشته در تالار جشن مشهور «بارویچا کنسرت هال» در منطقه اعیان نشین «روبلِوکا» در حومه غربی این شهر برگزار شده است.

به گفته این منابع، مراسم عروسی این زوج دارای ۲۴ سال تفاوت سنی، بدون سرو مشروبات الکلی و تنها با ارائه غذاهای حلال برگزار شده و طی آن نیز داماد لباس ملی مالزی و عروس نیز لباس سنتی روسیه را به تن داشتند.

رسانه های مالزی در این باره گزارش دادند که وویوودینا ۲۵ ساله نزدیک به شش ماه پیش به دین مبین اسلام مشرف شده تا به همسری محمد پنجم ۴۹ ساله درآید با این حال هرگز نمی تواند تبدیل به ملکه این کشور شود چرا که این لقب تنها در صورتی به همسر پادشاه تعلق می گیرد که از ساکنان اصلی کشور باشد.

یادآور می شود که سیستم حکمرانی مالزی پادشاهی مشروطه است و در آن نیز پادشاه به صورت دوره ای از میان سلطان های ۹ ایالت این کشور و برای یک دوره پنج ساله انتخاب می شود؛ در حال حاضر نیز محمد پنجم به عنوان سلطان ایالت «کلانتان» که پیش از این ازدواج کرده اما هیچ فرزندی ندارد، به عنوان پادشاه فعالیت می کند جایی که کمتر از دو سال از آغاز به کار وی در این منصب می گذرد.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه