در انتقام گرفتن، انسان با دشمن خود برابر است؛ ولی در چشم‎پوشی از آن، او مقامی بالاتر دارد.  (فرانسیس بیکن)

      
کد خبر: ۲۹۹۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

یک کتابخانه کوچک در مرز آمریکا و کانادا محل دیدار خانواده‌های جداشده ایرانی+تصاویر

خرداد: رویترز در گزارشی به وضعیت خانواده‌های ایرانی پرداخته که به خاطر قانون مهاجرتی ترامپ قادر به دیدن عزیزانشان در آمریکا نیستند.

 شیرین استهباناتی یکی از دانشجویان ایرانی است که در آمریکا مشغول تحصیل است اما به دلیل شرایط سختی که قانون مهاجرتی ترامپ به وجود آورده نمی‌تواند کشور را ترک کرده و برای دیدار خانواده‌اش به ایران بازگردد. والدین او نیز به همین دلیل نمی‌توانند وارد آمریکا شوند. او تمام مسیر سه ساعته نیویورک تا ورمونت در مرز آمریکا و کانادا را گریه کرده است چون پس از سه سال می‌خواهد پدرومادرش را ببیند.

وضعیتی که شیرین دارد تقریباً برای همه دانشجویان ایرانی در آمریکا صدق می‌کند. با این حال یک ابتکار بزرگ توانسته دستکم خانواده‌های ایرانی را برای چند ساعت یا چند روز در کنار یکدیگر بنشاند. یک کتابخانه مرزی در کانادا به نام Haskell Free وجود دارد که بعنوان یک منطقه خاکستری میان ورمونت آمریکا و کبک کانادا پذیرای خانواده‌های ایرانی است. این منطقه اولین بار توسط دانشجویان ایرانی در کانادا در فیسبوک معرفی شد و از آن پس محلی برای دیدار دانشجویان و خانواده‌های ایرانی است که به خاطر قوانین مهاجرتی ترامپ از هم دور افتاده‌اند.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه