کد خبر: ۲۶۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۲

آیت الله هاشمی: برخوردهـای تنبیهـی غیرتخصصی مخـل امنیت شغلی اسـت

سرویس سیاسی خرداد: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری این جمله معروف که «مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند»، گفت: عکس در روزنامه‌ها، هم موجب افزایش جاذبه‌های تصویری می‌شود و هم سند متن خبر و گزارش خواهد بود.


به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، پیرو گزارش اعضا از بی‌مهری‌هایی که طی سال‌های گذشته در حق روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری شده است، اظهار کرد: بی‌مهری‌ها و برخوردهای تنبیهی اگر تخصصی نباشد و برخاسته از اختلافات‌سلیقه‌ای باشد، مخل امنیت شغلی خواهد بود.


وی عکاسی را کاری مهم و نیاز جامعه خواند و تاکید کرد: عکاسان لحظات تاریخی و ماندنی را ثبت می‌کنند.


هاشمی رفسنجانی با تأکید بر لزوم حرفه‌ای شدن هنر عکاسی و ضرورت توجه به نیازهای علمی عکاسان گفت: باید دانشگاه‌های ما از تجربیات میدانی عکاسان در جهت ارتقای دانش عکاسی استفاده کنند.


بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار صادقلو رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان با ارائه گزارشی از آمار، نیازها و آینده کاری عکاسان گفت: با 136 نفر عضو اصلی و 170 نفر عضو که بیشتر دانشجویان رشته عکاسی هستند، انجمن صنفی را تأسیس کرده‌ایم.


وی گزارشی از اهداف و برنامه‌های این انجمن ارائه و خواستار مساعدت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای رفع مشکلات این انجمن هنری شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی
گشت‌وگذار خبـری
نظـرگـاه