دستاوردهای بزرگی در حوزه تشخیص سرطان داشته‌ایم
دکتر محمدرضا صادقی گفت: پژوهشگاه ابن‌سینا جهاد دانشگاهی در حوزه تشخیص بیماری سرطان دستاوردهای مهمی را داشته است که پس از دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص آن اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
۴ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو از ابتدای امسال
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص موارد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو از ابتدای سال ۹۷ تا کنون، گفت: ۴ مورد ابتلا به این بیماری داشتیم که سه مورد در استان کرمان و یک مورد در استان فارس بوده است.
باغ پرندگان بمب ساعتی پایتخت است
این گونه راه‌اندازی باغ‌های پرندگان که در تهران انجام شده، خود می‌تواند تهدید جدی برای مردمی باشد که از آن باغ‌ها بازدید می‌کند، چرا که اگر به عنوان مثال بیماری مانند آنفلوآنزا در آنجا شیوع پیدا کند، مشخص نیست چند نفر از مردم درگیر آن می‌شوند.
ایرانی‌ها خریـــدار کبد پر چرب !
هفته گذشته خبری مبنی بر شیوع بالای سوء‌هاضمه و کبد چرب در ایرانی‌ها نظرم را جلب کرد. البته متاسفانه با توجه به شایع بودن چاقی، فشار و چربی خون بالا به دلیل رژیم غذایی نامناسب و فعالیت کم بدنی بیشتر ایرانی‌ها، شنیدن این خبر چندان هم عجیب نیست .
این اشتباهات را در دوران نامزدی مرتکب نشوید
دوران نامزدی همان دوران شیرین بعد از خواستگاری و بله برون، مرحله ای است برای شکل گیری یک زندگی جدید؛ یعنی قرار است گزینه ای باشی برای ازدواج و ادامه مسیر زندگی تا آخر اما در بین راه ممکن است اختلافاتی پیش بیایید که مجبور شوید راهتان را از یکدیگر کج کنید.
سیر نزولی میزان باروری جمعیت ایران طی ۳ دهه گذشته
سال ۱۳۷۲ هم «قانون تنظیم خانواده» به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. در این قانون سیاست‌های تشویقی و تنبیهی بسیاری برای کنترل جمعیت پیش‌بینی شد، از جمله عدم‌پرداخت حق عائله‌مندی به فرزندان چهارم به بعد هر خانواده؛ تولد شعار «‌دو بچه کافی است» احتمالا نتیجه همین سیاست‌هاست.
آمار جهانی جراحی های زیبایی
کمتر از 20 سال سن دارد، صورتش کبود و ورم کرده، سرش را بالا گرفته است و با کمک همراهش آرام آرام راه می رود؛ وقتی با او صحبت می کنم به سختی و از ته گلو جواب می دهد. با اشاره می گوید که نمی تواند صحبت کند.
ALS غم انگیزترین بیماری عصبی عضلانی
رئیس بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی ایمونولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران از ALS به عنوان غم انگیزترین بیماری های نورولوژی نام برد که هنوز برای درمان آن راهی شناخته نشده است.
آخرین اخبار سرویس
پربیننده ترین
زنـدگی سالــم
تغذیه سالــم
روان سالــم